Interpretacja indywidualna z dnia 29 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.671.2023.2.NW
Prawo do złożenia korekty deklaracji na podstawie art. 86 ust. 13 ustawy o VAT.
Prawo do złożenia korekty deklaracji na podstawie art. 86 ust. 13 ustawy o VAT.
Brak opodatkowania wycofania środka trwałego z prowadzonej przez Pana działalności gospodarczej i przekazania go na potrzeby prywatne i brak opodatkowania sprzedaży wycofanego środka trwałego z prowadzonej przez Pana działalności gospodarczej i przekazanego na potrzeby prywatne.
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z użytkowaniem samochodów służbowych powierzonych pracownikom należy opodatkować ryczałtem od przychodów spółek jako ukryte zyski w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z użytkowaniem samochodów służbowych powierzonych pracownikom należy opodatkować ryczałtem od przychodów spółek jako wydatki niezwiązane
1. Czy w przypadku cesji praw i obowiązków wynikających z umowy leasingu ocena spełnienia przez umowę warunków określonych w art. 17b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych winna być dokonywana według stanu na dzień zawierania umowy leasingu z pierwszym korzystającym? 2. Czy Wnioskodawca będzie mógł wykupić przedmiot leasingu po cenie wykupu przewidzianej w umowie leasingu bez deklarowania
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skorzystania z jednorazowej amortyzacji.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu użytkowania samochodów stanowiących własność firmy Wnioskodawcy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu użytkowania samochodów stanowiących własność firmy Wnioskodawcy oraz w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu użytkowania samochodów wykorzystywanych w firmie Wnioskodawcy na podstawie umowy leasingu.
Wskazać należy, że Wnioskodawca będzie miał prawo od 1 stycznia 2014 r. (o ile nie ulegnie zmianie stan prawny) do jednorazowego odpisu amortyzacyjnego ww. pojazdu na zasadach określonych w art. 22k ust. 7-12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wnioskodawca będzie miał prawo od 1 stycznia 2014 r. (o ile nie ulegnie zmianie stan prawny) do jednorazowego odpisu amortyzacyjnego ww. pojazdu na zasadach określonych w art. 22k ust. 7-12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W jaki sposób prawidłowo ustalić wartość początkową środka trwałego? (pytanie przedstawione we wniosku jako drugie)
W którym miesiącu samochód ciężarowy można uznać za środek trwały? (pytanie przedstawione we wniosku jako pierwsze)
Czy z punktu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów ww. środek trwały może być używany w Pana firmie i może być źródłem przychodów i kosztów uzyskania przychodów, będąc jednocześnie zakupionym i rozliczonym w całości w firmie żony?
Czy opisane opłaty leasingowe stanowią należności licencyjne w rozumieniu polsko - duńskiej umowy o UPO, przy wypłacie których Spółka powinna pobierać i odprowadzać do polskiego urzędu skarbowego 5% podatek u źródła (przy założeniu, że na moment dokonania płatności Wnioskodawca posiada certyfikat duńskiej rezydencji podatkowej faktycznego odbiorcy płatności)?
Czy przy sprzedaży środka trwałego, jakim jest przedmiotowy samochód, Wnioskodawca jest zobowiązany od kwoty sprzedaży odprowadzić do właściwego Urzędu Skarbowego podatek VAT w pełnej 23% wysokości? Jeżeli tak, to jaka jest podstawa prawna takiego obowiązku?
prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących raty leasingowe odnośnie pojazdu będącego przedmiotem umowy leasingu operacyjnego przejętej przez nowy podmiot gospodarczy
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej wskazanego we wniosku samochodu ciężarowego (beczkowozu), niedopuszczonego do ruchu drogowego.
Czy prawidłowym jest ustalenie wartości początkowej jako ceny nabycia zwiększonej o koszty związane z zarejestrowaniem pojazdu, koszty prowizji bankowych, koszty odsetek od zaciągniętego kredytu oraz korekty o różnice kursowe naliczone od dnia nabycia pojazdu do dnia wprowadzenia go do ewidencji środków trwałych?
Jeżeli Wnioskodawca spełnia kryteria małego podatnika, a nabyty w 2011 r. środek trwały w postaci samochodu ciężarowego, zostanie zaliczony do grupy 3 - 8 Klasyfikacji Środków Trwałych, to zgodnie z art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, skorzystanie z jednorazowej amortyzacji, do wysokości określonego w przepisach prawa limitu, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich warunków
Czy Wnioskodawca ma prawo w 100% odliczyć VAT od paliwa?
Brak prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup samochodu.
Wnioskodawca miał prawo dokonywać w 2010 r. jednorazowych odpisów amortyzacyjnych od przedmiotowych środków trwałych, jednakże do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawca mógł zaliczyć odpisy amortyzacyjne, w części, w jakiej przysługuje mu prawo do udziału w spółce jawnej (tj. w 50%). Odpisy amortyzacyjne dokonywane od kasy fiskalnej nie wchodzą do kwoty limitu, o których mowa w art. 22k ust. 7 ustawy
Czy Wnioskodawca może odliczyć całość podatku naliczonego, wynikającego z faktur, a związanego bezpośrednio ze sfinansowaniem zakupu samochodu?
Dot. możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od zakupionego środka trwałego.