Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.393.2024.1.MM
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem świadczeń z ZFŚS pracownikom, emerytom i rencistom.
Obowiązek płatnika w związku z przekazywaniem świadczenia emerytom i rencistom.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem/sfinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistom z ZFŚS wycieczki integracyjnej, sfinansowaniem spotkania integracyjnego oraz dofinansowaniem/sfinansowaniem biletów i karnetów.
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – wstęp na lodowisko wraz z równoczesnym odpłatnym użyciem sprzętu sportowego.
Obowiązki płatnika wynikające z dofinansowania z ZFŚS wycieczki integracyjnej organizowanej dla pracowników, dofinansowania lub sfinansowania spotkania integracyjnego połączonego z konsumpcją i częścią artystyczną dla osób uprawnionych oraz dofinansowania pracownikom karnetów.
Wartości netto świadczeń na rzecz pracowników (zakupu karnetów sportowych) stanowią dla Wnioskodawcy w całości koszty uzyskania przychodów, a potrącenia dokonywane pracownikom z tytułu ponoszenia przez nich częściowej opłatności za karnety sportowe stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w miesiącu dokonywania tych potrąceń.
obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem pracownikom ze środków obrotowych karnetów sportowych
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów świadczeń wypłacanych na rzecz pracowników.
W związku z powyższym stwierdzić należy, że w analizowanym przypadku dofinansowanie przez pracodawcę ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych zakupu świadczeń takich jak zapewnienie pracownikom dostępu do świadczeń sportowo rekreacyjnych, w sytuacji gdy pracownik otrzymuje dokument uprawniający do skorzystania z nich tj. w niniejszej sprawie kartę multisport, podlega zwolnieniu określonemu
Uznanie, że opłaty wpisowe wnoszone przez osoby przystępujące do klubu nie stanowią wynagrodzenia za świadczenie podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Stawka VAT w wysokości 8% dla kompleksowej usługi korzystania z lodowiska wraz ze świadczeniem usług pomocniczych, takich jak: wypożyczenie łyżew, kasku oraz ochraniaczy.
Refundacja wartości podatku dochodowego od osób fizycznych za udział pracownika w pogłębionej analizie stanowiskowej oraz zwrot wydatków na cele rekreacyjne i rehabilitacyjne pracownika objęty jest zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 137 zaś sfinansowanie szkoleń, warsztatów i pikników nie skutkuje przysporzeniem majątkowym dla pracowników.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup karnetów dla pracowników.
W zakresie obowiązków płatnika w związku z dofinansowaniem z ZFŚS kart sportowych
8% stawka podatku VAT z tytułu świadczonych usług wstępu do Strefy Wake-a obejmujących wypożyczenie deski wakeboard
8% stawka podatku VAT z tytułu świadczonych usług wstępu do Strefy Wake-a 8%, 8% stawka podatku VAT z tytułu świadczenia usługi wypożyczenia deski wakeboard w ramach usługi wstępu do Strefy Wake-a
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla sprzedaży biletów wstępu (karnetów) na grupowe zajęcia fitness w zakresie crossfit, systemów samoobrony i sztuk walki wraz z opcją open.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy zakup kart na siłownię oraz inne formy wypoczynku ruchowego tzw. multisport w części finansowanej przez zakład pracy ze środków obrotowych będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów?
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup karnetów sportowych dla pracowników spółki komandytowej, której Wnioskodawca jest wspólnikiem
w zakresie ustalenia, czy wartość dofinansowania do uczestnictwa w Programie dla pracowników i ich rodzin, Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, w sytuacji, gdy będzie finansowała te wydatki ze środków obrotowych
Czy wartość dofinansowania do uczestnictwa w Programie dla pracowników i ich rodzin Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, w sytuacji, gdy będzie finansowała te wydatki ze środków obrotowych?