Interpretacja indywidualna z dnia 28 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.224.2021.3.IK
miejsce świadczenia usługi najmu
miejsce świadczenia usługi najmu
W zakresie skutków podatkowych najmu długoterminowego nieruchomości położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii: wartość początkowa, ujawnienie, podatek u źródła, MLI, różnice kursowe i odsetki do wartości początkowej, grunty, skutki sprzedaży.
Czy Wnioskodawczyni ma możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej do wynajmowanego lokalu przy planowanym przekształceniu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w prawo własności tego lokalu.
Uznanie za podatnika z tytułu świadczenia usług najmu lokalu użytkowego podmiotu, który nabył ten lokal do majątku osobistego.
Czy prawidłowo wystawiane były faktury VAT dla żony, a wartość netto odnoszona była do przychodu?
Czy rozliczając się z podatku na zasadach ogólnych Wnioskodawca może do kosztu uzyskania przychodu z wynajmu mieszkania za dany m-c wliczyć miesięczne kwoty amortyzacji lokalu, garażu i mebli i w tym celu wprowadzić je do ewidencji z wartością początkową jako ceną nabycia i amortyzować lokal wg stawki 1,5%, garaż wg stawki 4,5%, a meble wg stawki 20?
1. Czy istnieje możliwość, w myśl art. 22j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji dla lokalu mieszkalnego? 2. Czy w przypadku stosowania indywidualnej stawki amortyzacji lokalu mieszkalnego, w myśl art. 22n ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy prowadzić ewidencję, albo wykaz środków trwałych?
Czy umowa najmu powinna być zawarta tylko pomiędzy wnioskodawcą i wynajmującym? Czy przychody z tytułu prywatnego najmu w/w nieruchomości nie spowodują przychodu u znajomego, pomimo, że zapłata wpłynie na konto wnioskodawcy? Czy w związku z tym, że w akcie notarialnym wnioskodawca jest współwłaścicielem razem ze znajomym, nie powstanie u wnioskodawcy dodatkowy przychód z tytułu używania i czerpania
Czy w związku z uzyskiwanym w ramach prowadzonej działalności gospodarczej przychodem z najmu nieruchomości stanowiących współwłasność wspólników spółki cywilnej (wprowadzonych do ewidencji środków trwałych) istnieje możliwość opodatkowania tegoż przychodu stawką 19% przewidzianą dla pozarolniczej działalności gospodarczej ?
W dniu 28.09.2005 r. zawarłem umowę o wynajem pawilonu handlowego z mocą od 1-go października 2005 r. Do umowy tej został podpisany aneks, w myśl którego najemca zobowiązał się do wykonania prac remontowych w tym obiekcie, a wynajmujący w zamian zwolnił najemcę z płacenia czynszu w okresie pierwszych pięciu miesięcy obowiązywania umowy. Czy w wyżej przedstawionym stanie powstało po mojej stronie, jako
Przychód z tytułu najmu nieruchomości odstąpionej bezpłatnie.
Czy w ciężar kosztów uzyskania przychodu z tytułu najmu budynku można wliczyć wydatki takie jak:podatek od nieruchomości,podatek od gruntu,koszty remontu budynku,koszty budowy ogrodzenia oraz zjazdu do pawilonuwprowadzić do ewidencji środków trwałych prywatny samochód osobowy i amortyzować go oraz czy można zaliczyć do wydatków wszelkie koszty związane z jego eksploatacją?
Czy nie traci się prawa do opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego w przypadku kiedy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie handlu art. przemysłowymi opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym wg stawki 3%, wynajęto część lokalu użytkowego wprowadzonego do ewidencji środków trwałych i opodatkowano osiągnięty przychód stawką 8,5% zryczałtowanego podatku dochodowego.
1. Czy dochody uzyskane z wynajmu, bądź z serwisu komputerowego jeżeli zostaną przeznaczone na wydatki związane z działalnością oświatową będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?2. Czy wydatki na zakup środków trwałych (podlegających amortyzacji) przeznaczonych na cele szkoły, można uwzględnić jako wydatek pokryty z wcześniejszych dochodów, które dzięki temu są zwolnione z podatku dochodowego