Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2018, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.31.2018.2.MH, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.31.2018.2.MH
określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia usług biegłego sądowego
określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia usług biegłego sądowego
W zakresie nieuznania przychodów z tytułu czynności wykonywanych przez biegłego sądowego jako uzyskane z działalności gospodarczej oraz sposobu ich udokumentowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku wliczania do wartości sprzedaży określonej w art. 113 ust. 1 ustawy przychodów z tytułu czynności wykonywanych jako biegły sądowy.
Brak obowiązku wliczania do wartości sprzedaży określonej w art. 113 ust. 1 ustawy przychodów z tytułu czynności wykonywanych jako biegły sądowy.
Ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia usług biegłego księgowego.
Brak opodatkowania kosztów ponoszonych przez biegłego sądowego.
możliwość korzystania z podmiotowego zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług
Czy czynności biegłego sądowego wykonywane dla sądów po zawieszeniu działalności gospodarczej podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.
określenie podstawy opodatkowania w sporządzonej fakturze z tytułu świadczenia usług biegłego sądowego
Czy kwoty kosztów zwracanych przez sąd za: koszty podróży, diety, kwoty ryczałtu za nocleg, zwrot za zaświadczenie z urzędu skarbowego oraz z tytułu utraconych dochodów muszą zostać obciążone VAT, który należy odprowadzić do urzędu? W przypadku gdy zwrot kosztów podlega opodatkowaniu, czy jako podstawę opodatkowania VAT należy przyjąć kwotę netto wyliczoną od kwoty netto określonej na postanowieniu
korzystania ze zwolnienia podmiotowego w przypadku świadczenia usług biegłego sądowego
Prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego.
sposób dokumentowania usług biegłego sądowego
Brak prawa do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ust. 1 od 1 lipca 2013 r. przy świadczeniu usług wyceny nieruchomości oraz usług biegłego sądowego.
Czy sporządzanie opinii na rzecz sądów w zakresie szacowania wartości nieruchomości oraz czynszu, w formie operatu szacunkowego i poza tą formą, jest doradztwem, a jeśli nie to czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego określonego przepisami prawa w art. 113 ust. 11 ustawy o VAT?
Wykonywanie czynności biegłego sądowego na zlecenie sądu w zakresie świadczenia usług bezpośrednio związanych z wykonywaniem zawodu rzeczoznawcy majątkowego podlega zwolnieniu podmiotowemu od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 oraz ust. 9 ustawy o VAT oraz art. 113 ust. 13 pkt 2
Opodatkowanie czynności wykonywanych przez biegłego sądowego.
Sposób opodatkowania wynagrodzenia biegłego sądowego?
Czy w związku z działalnością wykonywaną osobiście (opinie na zlecenia sądów), Wnioskodawca powinien w dalszym ciągu wystawiać faktury VAT (z należnym podatkiem VAT) wystawione przez Spółkę Cywilną czy też rachunki, bez kwoty podatku VAT, wystawione przez osobę fizyczną biegłego sądowego?
Czy prawidłowe jest wystawienie przez biegłego faktury VAT za świadczone usługi ( PKWiU 84.14.13) dla Sądu opodatkowane stawką VAT 22%
Czy biegły sądowy uzyskując przychody z tytułu wykonywania czynności zleconych przez sąd może korzystać ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o podatku od towarów i usług?
Biegły sądowy sporządzający opinie dla sądu, prokuratury oraz policji w zakresie rachunkowości morze korzystać ze zwolnienia zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
opodatkowanie czynności wykonywanych przez biegłego sądowego
opodatkowanie czynności wykonywanych przez biegłych sądowych