Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.540.2024.1.TK
Brak możliwości odliczenia podatku VAT związanego z realizacją zadania.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT związanego z realizacją zadania.
Ustalenie czy związku z przejęciem Spółki Przejmowanej, Spółka Przejmująca powinna ustalić i stosować wstępny współczynnik VAT w roku Połączenia oraz w jaki sposób Spółka Przejmująca, w związku z przejęciem Spółki Przejmowanej powinna dokonać korekty odliczenia podatku naliczonego za rok, w którym nastąpiło Połączenie.
Biorąc pod uwagę sposób wykorzystania przez Wnioskodawcę łodzi należy stwierdzić, że przysługuje Mu prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup i eksploatację łodzi na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Mimo, iż Spółka posiadać będzie na dzień przejęcia Spółki Przejmowanej własne straty podatkowe, nie ziszczą się warunki negatywne, ograniczające Spółce możliwość ustalenia dochodu w sposób wskazany w art. art. 7 ust. 3 pkt 7 ustawy o CIT. Tym samym w sprawie nie znajdzie również zastosowania art. 7 ust. 4b ustawy o CIT ograniczający możliwość uwzględnienia straty, o której mowa w ww. art. 7 ust. 3
Skutki podatkowe związane z planowanym połączeniem Spółek.
Brak podlegania opodatkowaniu połączenia Spółek i brak prawa do odliczenia.
Podatek do odzyskania podatku VAT z tytułu nabycia towarów i usług w związku z realizacją zadania.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z rozliczania rat leasingowych (niezależnie od jego formy), ewentualnie czynszu najmu długoterminowego, a także wydatków związanych z przygotowaniem jachtu do odbywania spotkań, narad, szkoleń głównie usługi cateringowej, zakupu żywności, napojów, zakupu paliwa, olejów, opłat za przeglądy jachtu oraz innych związanych z jego użytkowaniem.
Rozliczanie podatku należnego, wystawianie faktur, faktur korygujących oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku transakcji pomiędzy spółką przejmowaną a przejmującą.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia 50% kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących nabycie paliwa do samochodu.
Czy Wnioskodawca w obecnym stanie prawnym ma prawo do odliczania podatku naliczonego od zakupu paliwa tego pojazdu ciężarowego, wynikającego z otrzymanych faktur zakupu?
Czy Sp. z o.o. powinna w celu ustalenia wysokości podatku dochodowego od osób prawnych za 2012 r. uwzględnić straty rozliczone w rachunku podatkowym 2012 r. przez Sp. z o.o. do czasu połączenia tych spółek?
Czy w sytuacji, jeżeli połączenie odbędzie się na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę Przejmującą, Wnioskodawca jako Spółka Przejmująca będzie mógł uwzględnić przy ustalaniu własnego dochodu (straty) po połączeniu w zeznaniu podatkowym za ten rok, w którym nastąpiło połączenie, oraz w latach następnych, własne straty
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem jachtu motorowego i silnika do tego jachtu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem jachtu motorowego i silnika do tego jachtu.
Czy Wnioskodawczyni jest uprawniona do odliczenia całego podatku naliczonego z tytułu nabycia przedmiotowego samochodu?
Czy można odliczyć podatek naliczony z tytułu zakupu paliwa do samochodu ciężarowego uniwersalnego marki Ford Transit 2,4 D, o ładowności 1.560 kg i ilości miejsc 3 oraz samochodu ciężarowego marki Star o ładowności 6.500 kg i ilości miejsc 3 w przypadku braku do tych pojazdów świadectw homologacji ?