Interpretacja indywidualna z dnia 26.08.2014, sygn. ILPB2/415-638/14-2/ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-638/14-2/ES
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń otrzymywanych z Niemiec.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń otrzymywanych z Niemiec.
Czy Spółka może zakwalifikować do kosztu uzyskania przychodu kwotę składki ubezpieczeniowej, potrącanej z kwoty pożyczki i przekazanej do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, a jako przychód podatkowy oprócz prowizji za obsługę polisy, spłatę w ratach - 1/12, 1/24, 1/36 część składki ubezpieczeniowej.
w zakresie świadczenia usług ubezpieczeniowych
Czy uzyskane przez Bank, w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego, świadczenie ubezpieczeniowe, w części odpowiadającej kwocie niespłaconego kapitału udzielonego kredytobiorcy kredytu, nie będzie stanowiło dla Banku przychodu podlegającego opodatkowaniu?
Czy zmiana sposobu prezentacji oszacowanej wartości przyszłych regresów w pasywach bilansu ze znakiem minus, a nie jak dotychczas w kwocie rezerw techniczno -ubezpieczeniowych, wprowadzona rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 22 grudnia 2004 r. zmieniła charakter podatkowy tej pozycji w świetle ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Czy w przypadku świadczenia ubezpieczeniowego (z tytułu śmierci lub dożycia końca okresu ubezpieczenia), jeżeli część wypłaty świadczenia zależna jest od wartości środków zgromadzonych na rachunku jednostek uczestnictwa, zawsze należny jest podatek od zysków wynikających z inwestycji w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy (Produkt 1)?
Czy w przypadku świadczenia ubezpieczeniowego (z tytułu śmerci lub dożycia końca okresu ubezpieczenia), jeżeli wypłata świadczenia stanowi sumę sumy ubezpieczenia i wartości środków zgromadzonych na rachunku jednsotek, zawsze należny jest podatek od zysków wynikających z inwestycji w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy (Produkt 4)?
Czy w przypadku świadczenia ubezpieczeniowego (z tytułu śmierci lub dożycia końca okresu ubezpieczenia), jeżeli wypłata świadczenia może stanowić sumę ubezpieczenia podaną w polisie lub wartość środków zgromadzonych na rachunku jednostek, zawsze należny jest podatek od zysków wynikających z inwestycji w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy (Produkt 2)?
Czy w przypadku świadczenia ubezpieczeniowego ( z tytułu śmierci lub dożycia końca okresu ubezpieczenia), jeżeli wypłata świadczenia stanowi większą z kwot - suma ubezpieczenia, najwyższa kwota środków zgromadzonych na rachunku jednostek lub wpłacona składka jednorazowa, zawsze należny jest podatek od zysków wynikających z inwestycji w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy (Produkt 3)?
Czy korzystają ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych ( j.t. Dz.U. z 2000 roku, Nr 14, poz.176 z późn. zm.), w brzmieniu obowiązującym w 2005 roku, wypłacone podatnikowi w 2005 roku przez Bank PKO S.A., na podstawie zlecenia dewizowego wydanego przez ZUS I Odział
Czy świadczenie wypłacone w 2004 r. przez PZU Życie S.A. za pobyt w szpitalu, zgodnie z warunkami umowy pracowniczego ubezpieczenia na życie, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
Czy opłacona składka na ubezpieczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej dla członków zarządu podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz czy stanowi koszt uzyskania przychodów?
Dotyczy wystawionych PIT-11A dla członków Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w ... pobierających świadczenia z ubezpieczenia społecznego.
Kiedy i na jakich zasadach powstaje obowiązek podatkowy względem środków odprowadzanych przez Spółkę na utworzony przez pracodawcę fundusz motywacyjny w ramach programu lojalnościowego dla pracowników? Czy w momencie odprowadzenia tych środków na Fundusz czy dopiero w momencie wypłacenia ich pracownikowi z funduszu?
Spółka wykupiła 2 bezimienne polisy z tytułu ubezpieczenia OC Członków Zarządu (obejmujące również Prokurentów) i Rady Nadzorczej. Z powodu dużej rotacji na stanowiskach Członków Zarządu i Prokurentów nie można określić kto będzie w przyszłości uprawniony do ewentualnego odszkodowania. Czy w tej sytuacji spółka jest zobowiązana do pobrania i odprowadzenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy świadczenie z obowiązkowego ubezpieczenia OC komunikacyjnego otrzymane w związku z wypadkiem podlegało w 2003 r. opodatkowniu podatkiem dochodowym od osob fizycznych?
Spółka zaciągnęła kredyt inwestycyjny związany z realizowaną budową zakładu produkcyjnego i siedziby przedsiębiorstwa. Jednym z wymogów banku kredytodawcy jest cesja z praw do polisy ubezpieczeniowej na życie członka zarządu, będącego jednocześnie udziałowcem przedsiębiorstwa, pełniącego swoją funkcję na podstawie powołania (akt notarialny założycielski spółki - powołał zarząd przedsiębiorstwa). Uposażonym
Czy swiadczenia z polisy rentowej z tytułu zgonu ubezpieczonego są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?