Od jakiej ceny ustalić wysokość postąpienia w przetargu
24 czerwca 2020 r. weszły w życie przepisy tzw. tarczy antykryzysowej 4.0. Jest to kolejna modyfikacja tarczy antykryzysowej wprowadzającej szczególne rozwiązania prawne łagodzące skutki ekonomiczne epidemii COVID-19. W publikacji przedstawiamy, jakie rozwiązania zostały wprowadzone tarczą 4.0.
29 marca 2016 r. do pierwszego czytania w Sejmie wpłynął rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw. Projekt zakłada uproszczenie i uelastycznienie procedur w zamówieniach publicznych. W projekcie przewidziano także odejście od kryterium najniższej ceny, ułatwienia dla małych i średnich firm oraz preferencje dla wykonawców zatrudniających na umowy
Przedstawiamy omówienie zmian w zakresie ogłoszeń o przetargach nieograniczonych oraz terminach składania ofert. Nowością jest nałożenie na organizatorów przetargów obowiązku publikacji ogłoszeń o nich na własnych stronach www. Skróceniu uległy terminy składania ofert.
Czy w przetargu nieograniczonym można wysyłać wnioski i inne pisma drogą elektroniczną lub faksem? Czy będzie to ważne doręczenie?
Chcemy szybko udzielić zamówienia publicznego o wartości poniżej 60 000 euro. Rozważamy możliwość zastosowania trybu zapytania o cenę. Czy zastosowanie tego trybu może przyspieszyć postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego
Proszę o przybliżenie mi trybu przetargu ograniczonego, zwłaszcza jego przebiegu i różnic między przetargiem nieograniczonym a ograniczonym. Jakie zalety i wady ma ten tryb?