Jak rozliczyć wydatki na ogrodzenie budynku magazynowego
Sprzedaż niezabudowanej działki, dla której nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) ani decyzji o warunkach zabudowy, jest zwolniona z VAT. Problem powstaje wówczas, gdy na działce wprawdzie nie ma budynku, ale jest ona ogrodzona, znajduje się na niej obiekt małej architektury czy gazociąg. Czy taką nieruchomość można uznać za niezabudowaną? Odpowiedź na te i wiele innych pytań
Prowadzimy działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych oraz budowlano-remontowych. W jej ramach budujemy budynki mieszkalne jednorodzinne oraz wielorodzinne. Wykonywane prace obejmują nie tylko budowę samych budynków, ale i wykonanie ogrodzenia, ścieżek, podjazdów do garażu, trawników. W związku z tym mam pytanie: jaką stawkę podatku od towarów i usług powinienem stosować do wykonania: 1)
W zeszłym roku ukończyłem budowę domu. Czy w związku z zakupem materiałów budowlanych służących do wykonania ogrodzenia mam prawo do zwrotu części VAT zapłaconego przy ich nabyciu?
Otrzymaliśmy zlecenie na wykonanie ogrodzenia dla norweskiej firmy. Ogrodzenie wykonamy w naszym zakładzie w Polsce. Następnie musimy wysłać naszych pracowników, aby je zamontowali. Czy powinniśmy wystawić fakturę ze stawkę 0% za usługę montażu oraz 0% za materiał?
Nasza firma otrzymała zlecenie wykonania ogrodzenia działki leśnej. Czy należy zastosować stawkę 7% czy 22%?
Prowadzę autokomis. W celu stawiania aut na wydzierżawionym gruncie wykonane zostało ogrodzenie z siatki i słupków metalowych, a wewnątrz postawiona jest zadaszona budka drewniana niezwiązana na stałe z gruntem (do rozebrania w każdej chwili). Wartość całości budowy będzie wynosić ok. 15 000 zł, co należałoby zakwalifikować do środków trwałych. Nie można oddzielić wartości ogrodzenia od wartości budki