Rezygnacja z PPK - co ile lat?
Co ile lat rezygnacja z PPK powinna być składana, jeśli pracownik nie chce być uczestnikiem programu? Jak wygląda rezygnacja z PPK przed podpisaniem umowy o prowadzenie PPK, a jak już po przystąpieniu do PPK?
Co ile lat rezygnacja z PPK powinna być składana, jeśli pracownik nie chce być uczestnikiem programu? Jak wygląda rezygnacja z PPK przed podpisaniem umowy o prowadzenie PPK, a jak już po przystąpieniu do PPK?
Rezygnacja z PPK następuje na podstawie druku „Deklaracja o rezygnacji z dokonywania wpłat do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK)”. Do kiedy można złożyć rezygnację? Od kiedy obowiązuje? Jakie są jej skutki? Jak odzyskać pieniądze wpłacone do PPK? Gdzie przechowywać dokumentację związaną z PPK? Czy można zrezygnować na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? Jakie obowiązki ma pracodawca? Co w przypadku
Od 1 października 2018 r. obowiązują znowelizowane wzory informacji i deklaracji składanych do PFRON. Modyfikacje tych dokumentów wynikają ze zmian w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, uchwalonych 6 czerwca 2018 r., i mają charakter dostosowujący. Publiczne i niepubliczne przedszkola włączono do grupy pracodawców zwolnionych z wpłat na PFRON, jeżeli
Ministerstwo Gospodarki pracuje nad zmianami rozporządzeń dotyczących poszczególnych specjalnych stref ekonomicznych (dalej SSE) w zakresie wydłużenia okresu ich funkcjonowania do 2026 r. Docelowo planowane jest, by SSE działały bezterminowo.
Od 1 marca br. ustalone prawo do emerytury wyklucza możliwość uzyskania z PFRON dofinansowania do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i lekkim. Zmianie uległy również wzory formularzy przekazywanych do PFRON. Przekazując w kwietniu br. dokumenty dotyczące dofinansowania do PFRON za marzec 2011 r., pracodawcy zobowiązani są posługiwać się nowymi wzorami.
Od 9 maja 2012 r. obowiązują przepisy rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 2 kwietnia 2012 r. w sprawie określenia dowodów stanowiących podstawę przyznania i wypłaty zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Przepisy tego rozporządzenia wprowadziły nowe wzory druków stanowiących podstawę przyznania i wypłaty świadczeń w razie choroby i macierzyństwa oraz
Od 27 października 2017 r. ZUS wprowadził 9 nowych wzorów formularzy w sprawach zasiłkowych. Zmiany dotyczą głównie formularzy związanych z wnioskiem o zasiłek macierzyński. Aktualizacja formularzy, polegająca na ich uproszczeniu, ma spowodować skrócenie czasu ich wypełniania.
Od 5 września 2017 r. ZUS udostępnił nowe druki wniosku o zasiłek opiekuńczy, które zastąpiły dotychczasowy formularz Z-15. Nowe druki dotyczą wniosku o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem (Z-15A) oraz wniosku o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny (Z-15B).
Otrzymałam z Londynu fakturę w złotówkach za usługę druku. Na fakturze nie ma NIP UE dostawcy ani odbiorcy. Czy mam traktować tę transakcję jako krajową i nie naliczać VAT należnego i naliczonego?
Zasadniczą zmianą w dokumentowaniu prawa do zasiłków z ubezpieczenia chorobowego jest od 1 stycznia 2016 r. możliwość składania wymaganych wniosków w formie pisemnej, jak również dokumentu elektronicznego uwierzytelnionego z wykorzystaniem kwalifikowanego certyfikatu lub profilu zaufanego ePUAP na elektroniczną skrzynkę podawczą ZUS. Za pośrednictwem PUE wnioski mogą przesyłać zatem płatnicy składek
Płatnik składek jest zobowiązany do składania prawidłowo wypełnionych dokumentów ubezpieczeniowych, a także do zgłaszania wszelkich zmian w danych wykazywanych w dokumentach ubezpieczeniowych przekazanych do ZUS oraz korygowania błędnych danych zawartych w tych dokumentach.
Proszę o wyjaśnienie, czy prawidłowo opodatkowujemy stawką 5% drukowanie książek i czasopism specjalistycznych oznaczonych symbolami ISBN i ISSN. Po zakończeniu miesiąca wystawiamy klientom faktury za dany miesiąc i rozliczamy w miesiącu ich wystawienia. Czy takie postępowanie jest właściwe?
28 czerwca 2012 r. Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło kolejną internetową usługę pozwalającą na pobranie wydruku informacji odpowiadającej aktualnemu odpisowi o podmiocie wpisanym do Krajowego Rejestru Sądowego.
O świadczenie rehabilitacyjne może ubiegać się ubezpieczony, który po wyczerpaniu okresu pobierania zasiłku chorobowego jest nadal niezdolny do pracy, natomiast dalsze leczenie lub rehabilitacja zwiększają szanse na odzyskanie przez niego zdolności do pracy. Jednak nie każdej osobie przysługuje prawo do otrzymania świadczenia rehabilitacyjnego. Może się bowiem okazać, że istnieją okoliczności wyłączające
Płatnikom składek, którzy za trzy ostatnie kolejne lata kalendarzowe przesłali do ZUS "Informację o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe" - ZUS IWA, ZUS ustali stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe na kolejny okres składkowy. Pozostali płatnicy składek samodzielnie ustalają wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe.