Przedwczesna faktura
Czy wobec usług ciągłych stosuje się szczególne zasady dokonywania rozliczeń VAT? Czy kontrahenci współpracując ze sobą w ten sposób mogą zawierać umowy modyfikujące ich rozliczenia? Czy umowy te mogą mieć wpływ na rozliczenie podatku VAT?
Spółka z o.o. w styczniu 2001 r. była usługobiorcą usług świadczonych na terenie Polski. Usługi te wykonywane były przez podmioty mające siedzibę w Niemczech i nie będące podatnikami VAT na terenie Polski. Importowane usługi były wykonywane na podstawie wcześniej zawartych umów. Należność za nie była przekazywana podmiotom zagranicznym przelewem. Udokumentowane były następującymi fakturami importowymi
W jakim terminie powinienem odprowadzić VAT przy wykonywaniu robót budowlanych? Jak należy rozliczyć VAT w przypadku zapłaty częściami? Czy należy go rozliczać w taki sam sposób będąc wykonawcą bezpośrednim jak będąc podwykonawcą?
Zgodnie z umową termin płatności za najem przypada na 15 stycznia 2003 r., natomiast faktura wystawiona została 31 grudnia 2002 r. Kiedy powstanie obowiązek podatkowy VAT od wykonanej usługi z tytułu wynajmu lokalu?
Polska - przystępując do Unii Europejskiej - zobowiązana jest wdrożyć nowe reguły podatku od towarów i usług, wynikające z VI Dyrektywy Rady Wspólnot Europejskich (77/388/EEC). Nowe przepisy o VAT, które w większości wejdą w życie 1 maja 2004 r., zmienią m.in. opodatkowanie transportu towarów na trasach zagranicznych, tj. między Państwami Członkowskimi. Zmiany te będą związane z tym, kto i w którym
Czy od nieodpłatnego świadczenia usług licencyjnych należy odprowadzić VAT? Czy istotne jest wówczas to, że udzielane licencje stanowią tylko poboczny element innych umów, a także że ich udzielanie ma na celu wyłącznie prawidłowe wykonanie postanowień tych umów?