Podatek u źródła
Pojęcie to najczęściej związane jest z międzynarodowym podwójnym opodatkowaniem, czyli nałożeniem na tego samego podatnika z tego samego tytułu porównywalnych podatków w dwóch lub więcej ilości państw.
Czy polska spółka powinna pobierać podatek w wysokości 5% od kwoty wypłaconej dla spółki niemieckiej za świadczenie usług doradczych, w przypadku gdy spółka niemiecka posiada 70% udziałów w spółce polskiej?
Czy dochody otrzymywane przez spółkę węgierską (siedziba na terenie Węgier) z dzierżawy majątku ruchomego na terenie Polski podlegają umowie w sprawie podwójnego opodatkowania z Węgrami i jak w związku z tym są opodatkowane?
Spółka polska udzieliła pożyczki spółce siostrze w Czechach. Odsetki fakturowane są miesięcznie. Spółka w Czechach do 1 maja 2004 r. zobligowana była do pobierania 10% podatku i zmniejszania o tę kwotę zapłaty dla spółki polskiej. Jaka jest podstawa prawna oraz procedura pomniejszenia podatku CIT przez spółkę polską o zapłacony podatek w Czechach? Jak długi jest okres odliczania podatku, jeśli spółka
Szwedzka firma szkoli jednego z pracowników polskiej spółki z o.o. w zakresie marketingu i sprzedaży. Czy należności za szkolenie należy zaliczyć do należności licencyjnych. Jak należy rozumieć pojęcie know-how według art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o p.d.o.p.?
Zakład pracy jest zazwyczaj płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych. Ciąży na nim obowiązek obliczania i pobierania od pracowników podatku, wpłacania go we właściwym terminie urzędowi skarbowemu, a ponadto sporządzania stosownej dokumentacji podatkowej. Terminowa i bezbłędna realizacja tych obowiązków uprawnia płatnika do wynagrodzenia. Ich niedopełnienie z kolei grozi koniecznością zapłaty
Jakie konsekwencje w podatku dochodowym od osób prawnych powstaną przy objęciu udziałów w zamian za aport wniesiony z zagranicy?