Czy wartość niespłaconych zobowiązań będzie przychodem likwidowanej spółki
Spółka z o.o. X jest 100% udziałowcem spółki z o.o. Y będącej udziałowcem likwidowanej spółki z o.o. Z. Spółka Y otrzyma część majątku spółki Z po potrąceniu 19% podatku dochodowego. Czy w razie likwidacji spółki Y majątek tej spółki przypadający na majątek otrzymany w związku z likwidacją spółki Z będzie ponownie opodatkowany?
We wrześniu wchodzi w życie pierwszy pakiet zmian w przepisach VAT uchwalonych przez Sejm w kwietniu i lipcu 2019 r. W pakiecie znalazło się kilkanaście zmian, z których najpoważniejsza oznacza bezwzględną utratę prawa do zwolnienia podmiotowego z VAT przez podatników wykonujących niektóre rodzaje sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem eksperta omawiającego wprowadzane zmiany.
Majątek trwały i obrotowy pozostały po likwidacji spółki cywilnej został przejęty przez jednego ze wspólników, który w dalszym ciągu prowadzi działalność gospodarczą pod tą samą nazwą. Czy objęcie opodatkowaniem podatkiem od towarów i usług sprzedaży tego majątku przez byłego wspólnika wpływa na zobowiązanie w VAT od towarów nie odsprzedanych przez spółkę? Ponadto czy w tej sytuacji ma znaczenie fakt
Spółka z o.o. A posiada 100% udziałów o wartości 100 tys. zł w spółce z o.o. B, która jest w likwidacji. Bilans likwidacyjny spółki B nie wykazuje żadnego majątku, więc spółka A nie otrzyma nic po zakończeniu likwidacji. Ponadto istnieją zobowiązania, które udziałowiec musi spłacić w kwocie 20 000 zł, na co wniesie dopłatę. • Jak zaksięgować likwidację spółki? • Czy strata z tych udziałów stanowi koszt
Proszę o pomoc w rozliczeniach przy likwidacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w aspekcie podatkowym i prawnym. Z dniem 3 stycznia 2006 r. spółka została wpisana do KRS jako spółka w likwidacji. 31 grudnia 2005 r. zinwentaryzowaliśmy majątek. Sporządzono bilans zamknięcia roku i równocześnie spółki z o.o. 1 stycznia 2006 r. spółka w likwidacji sprzedała swój majątek w postaci towaru, aby zaspokoić
Jak jest opodatkowany majątek otrzymywany w związku z likwidacją spółki kapitałowej albo spółdzielni?
Zakończenie działalności gospodarczej jest niejednokrotnie trudniejsze niż jej rozpoczęcie, co jest wynikiem znacznego sformalizowania procedur likwidacyjnych. Im bardziej „rozwinięta” była forma przedsiębiorstwa, tym bardziej skomplikowane jest jego rozwiązanie. Likwidacja następuje zazwyczaj z przyczyn ekonomicznych - przede wszystkim w wyniku niskiej efektywności gospodarowania, lub z innych przyczyn
Jestem wspólnikiem spółki z o.o. Podjęliśmy uchwałę o rozwiązaniu spółki. Rozpoczęliśmy likwidację i wyprzedaż majątku. Jak rozlicza się VAT przy wyprzedaży składników majątku likwidowanej spółki z o.o.?
W myśl przepisów ustawy z 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych (Dz.U. Nr 94, poz. 1037 ze zm.) rozwiązanie spółki z o.o. następuje po przeprowadzeniu likwidacji, z chwilą wykreślenia spółki z rejestru. Likwidacja jest zatem obowiązkowym etapem zakończenia działalności spółki.
Jakie są warunki obligatoryjnego przekształcenia spółki cywilnej w spółkę jawną? Jak przekształcić spółkę cywilną w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? Jak zlikwidować spółkę cywilną? Jakie to wywoła konsekwencje?
Jak opodatkować dochody z udziałów w zyskach osób prawnych? Czy przekształcenia spółek podlegają opodatkowaniu? Kiedy powstaje przychód?