Przedsiębiorca może dochodzić od ubezpieczyciela całości kosztów remontu lokalu zalanego przez strażaków
Zapobieganie powstawaniu pożarów zależy również od przestrzegania bezpieczeństwa eksploatacji obiektów przez jego bezpośrednich użytkowników, tzn. pracowników i interesantów.
Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo jest spowodować pożar. Uświadamiamy sobie to dopiero w momencie, kiedy jest już najczęściej za późno. Dlatego w tym numerze kompleksowo omówimy, jak uniknąć pożaru oraz co zrobić, gdy pożar już wybuchnie.
W razie pożaru należy natychmiast przerwać pracę, następnie powiadomić o niebezpieczeństwie wszystkie osoby znajdujące się w zasięgu potencjalnego zagrożenia życia lub zdrowia oraz zaalarmować straż pożarną bądź policję i - w następnej kolejności - kierownictwo lub administrację obiektu.
Chociaż pożar stanowi jedno z największych niebezpieczeństw dla mienia i życia człowieka, to zagrożenie nim i jego skutkami przez wielu właścicieli i administratorów obiektów często traktowane jest drugoplanowo, czasami wręcz marginalnie. Tymczasem wystarczy jedynie nieco dobrej woli i (czasami) naprawdę niewielkich nakładów finansowych, aby bezpieczeństwo przebywających w obiekcie ludzi utrzymać na
Pracownik przedsiębiorstwa pogrzebowego pełnił nocny dyżur w siedzibie przedsiębiorstwa. Ponieważ nie było żadnych zgłoszeń, pracownik spał w pomieszczeniu przeznaczonym do wypoczynku, znajdującym się na terenie zakładu pracy. W tym czasie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru, podczas którego pracownik zatruł się dymem i doznał poważnych poparzeń. Czy wypadek, jakiemu pracownik