Kiedy zaewidencjonować w pkpir faktury odnalezione po zakończeniu roku, którego dotyczą
Do 1 czerwca 2020 r. podatnicy PIT mogą przekazać w zeznaniu za 2019 r. 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Podatnicy, którzy złożyli już zeznanie roczne, a chcieliby przekazać 1% podatku na rzecz OPP, mogą to zrobić w ramach korekty zeznania złożonej do 30 czerwca 2020 r.
W prowadzonej działalności zdarza mi się składać korekty deklaracji. Załączam do nich uzasadnienie, w którym opisuję przyczyny korekty. Wpłacam też zaległy podatek i należne odsetki. Czy z korektą powinnam składać zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego (tzw. czynny żal)?
Czy stowarzyszenie może skorygować w 2011 r. deklaracje PIT-11 za 2009 r. swoich pracowników od wcześniej wypłaconych wynagrodzeń, od których niesłusznie pobrano zaliczki na podatek?
Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą na podstawie długoterminowych kontraktów. Umowy zawierają mechanizm korygowania przychodów otrzymywanych przez podatnika w zależności od poziomu światowych stóp procentowych, kursów wybranych walut, cen surowców. Korekta dokonywana jest raz do roku. Na początku 2011 r. skorygujemy przychody za 2010 r. o 8 mln zł. Czy możemy skorygować je tylko w CIT-8
Prowadzę działalność w zakresie sprzedaży pasz i nawozów. Kupuję od rolników zboże do produkcji pasz. Wystawiam dla nich faktury VAT RR, w których zawarty jest VAT naliczony. Należności za te faktury są kompensowane z fakturami sprzedaży pasz lub nawozów dla rolników. W latach 2007-2008 nie odliczałem VAT naliczonego z faktur VAT RR. W koszty ujmowałem je brutto, wraz z VAT naliczonym. W 2009 r. z