Korekta paragonu z błędnym NIP
Częstym błędem na fakturze w naszej firmie jest pomyłka w numerze NIP nabywcy lub jego nazwie czy adresie, który najczęściej jest korygowany notą przez zainteresowanego. Jak to będzie wyglądało, gdy przejdziemy na fakturowanie w KSeF?
Błędy popełnione przez sprzedawcę w wystawionej fakturze mogą być naprawione poprzez sporządzenie odpowiedniej faktury korygującej. W niektórych przypadkach dopuszczalne jest również wystawienie noty korygującej, która powinna być każdorazowo akceptowana przez wystawcę faktury. Wątpliwości wywołuje kwestia konsekwencji braku takiej akceptacji i jej wpływu na prawo nabywcy do odliczenia podatku naliczonego
Czy kontrahent musi zaakceptować notę korygującą, aby podatnik miał prawo do odliczenia VAT?
Dostaliśmy fakturę od kontrahenta. Jest na niej oczywisty błąd – zamiast 10 sztuk dostarczonego towaru wpisano 100 sztuk. Czy nabywca może sam poprawić taki błąd?
PROBLEM Otrzymano Debit note od kontrahenta z UE. Nota dotyczy reklamacji, którą wykonał odbiorca, data serwisu wskazana jest na 07.11.2022 a nota wystawiona jest 11.11.2022. Wobec powyższego jaki powinien być przyjęty kurs do przeliczenia debit note.
PROBLEM Dzisiaj jeden ze wspólników ma swoja firmę (inny NIP) a otrzymał fakturę jeszcze na spółkę, której już dzisiaj nie ma, zamiast na swoją jednoosobową działalność gospodarczą. W tej sytuacji sprzedawca wystawia fakturę korygującą czy nabywca sporządza notę korygującą? RADA Błąd nie może zostać skorygowany w drodze wystawienia przez nabywcę noty korygującej. Pozostaje zatem jego skorygowanie przez
Nabywca zauważył, że na fakturze otrzymanej za nabyty towar jest zła data sprzedaży. Czy może samodzielnie skorygować ten błąd, czy też musi wystąpić do sprzedawcy o wystawienie faktury korygującej?