Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
    • comment
      Artykuł

      1. Jak ująć i rozpoznać leasing zwrotny w księgach rachunkowych

      Jednym ze stosowanych obecnie rozwiązań mających na celu poprawę płynności w przedsiębiorstwie jest leasing zwrotny. Pozwala on na uruchomienie zamrożonego kapitału i jednoczesną poprawę bieżącej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Jak prawidłowo zaewidencjonować taką transakcję zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi przepisami rachunkowości?

    • comment
      Artykuł

      O czym pamiętać przy rozliczaniu leasingu operacyjnego

      Zawierając umowę leasingu operacyjnego, napotkamy różnego rodzaju komplikacje związane z rozliczaniem tej umowy. Poniżej wybraliśmy kilka mniej lub bardziej problemowych sytuacji, na które warto zwrócić uwagę.

    • comment
      Artykuł

      Refakturowanie w podatkach VAT, dochodowym i rachunkowości

      Polskie prawo podatkowe nie definiuje pojęcia "refakturowanie". Dopiero od 1 kwietnia 2011 r. w ustawie o VAT wprowadzono przepis art. 8 ust. 2a, którego treść odpowiada wypracowanemu w praktyce pojęciu "refakturowanie".

    • comment
      Artykuł

      Ewidencja leasingu operacyjnego w księgach rachunkowych jednostek non profit

      Na użytek naszej jednostki wyleasingowaliśmy samochód, który będzie służył m.in. do działalności statutowej fundacji. Nie mamy zamiaru wykupić samochodu po okresie leasingu. Inne cechy umowy także nie wskazują na konieczność zakwalifikowania leasingu jako leasingu finansowego. W związku z tym zakwalifikowaliśmy go jako operacyjny. Proszę o przedstawienie ewidencji księgowej tego zdarzenia.

    • comment
      Porada

      2. Różnice kursowe powstałe przy spłacie rat leasingowych

      Zawarliśmy umowę leasingu operacyjnego, w której kwota umowy wyrażona jest we frankach (CHF) i przeliczona na złote według kursu z dnia umowy. Wprowadziliśmy tę wartość po stronie Wn jako środek trwały, po stronie Ma jako zobowiązanie leasingowe. Otrzymujemy faktury na raty w złotych według kursu z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury. Wartość z tej faktury pomniejsza zobowiązanie leasingowe

    • comment
      Porada

      Jednorazowa amortyzacja podatkowa 2010/2011

      Jednorazowa amortyzacja podatkowa to znany już od 2007 r. przywilej podatkowy dla małych podatników oraz dla firm rozpoczynających działalność. W roku 2010 kończą się jednak dodatkowe preferencje (wprowadzone ustawą z 5 marca 2009 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - Dz.U. Nr 69, poz. 587) związane z: ● podniesieniem limitu

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00