Ceny transferowe – dokumentacja podatkowa w 2024 r.
MF opublikował projekt z 26 lipca 2021 r. dotyczący zmian podatkowych, które mają być wprowadzone w ramach programu Polski Ład. Dla podatników PIT przewiduje się m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 000 zł oraz wzrost limitu drugiego progu podatkowego do 120 000 zł. Podatnicy CIT skorzystają m.in. w szerszym zakresie z tzw. estońskiego CIT, a podatnicy VAT będą mogli tworzyć grupy podatkowe
Sposób rozliczenia wynagrodzenia i innych świadczeń przyznawanych członkom zarządu w kontekście składek ZUS i podatku dochodowego od osób fizycznych zależy przede wszystkim od rodzaju umowy, na podstawie której pełnią oni swoje funkcje. W artykule przedstawiamy zasady rozliczeń wynagrodzeń członków zarządu, w przypadku gdy wykonują oni obowiązki m.in. na podstawie powołania, umowy o pracę czy kontraktu
Podatnik składając po ustawowym terminie deklaracje podatkowe podlega odpowiedzialności karnej. W niektórych przypadkach może on jednak uniknąć kary.
W jaki sposób należy dokonać korekty wartości początkowej środka trwałego w razie odłączenia od niego części składowej bądź peryferyjnej?
Wynajmuję lokal użytkowy na działalność gospodarczą. Najemca płaci miesięcznie czynsz oraz opłaty eksploatacyjne na rzecz spółdzielni. Uważam, że podatek od dochodu z najmu powinienem obliczać od czynszu, który uzyskuję od najemcy, nie wliczając do dochodu opłat płaconych przez najemcę na rzecz spółdzielni. Czy postępuję prawidłowo?