Kiedy badania profilaktyczne kierowców korzystają ze zwolnienia z VAT
Pracownicy, którzy korzystają ze służbowych samochodów, powinni w przypadku wstępnych badań lekarskich, poza badaniem ogólnym wykonywanym przez lekarza orzekającego, przejść również badanie okulistyczne i neurologiczne oraz test sprawności psychoruchowej wykonywany przez psychologa. Badania okresowe dla tych pracowników, obejmujące badania okulistyczne i neurologiczne oraz test sprawności psychoruchowej
29 czerwca 2011 r. weszła w życie nowelizacja przepisów, zgodnie z którą osoby, które używają samochodów do celów służbowych, trzeba będzie kierować na dodatkowe badania.
Mamy podpisane umowy o współpracy z handlowcami, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. W ramach tych umów korzystają oni z naszych samochodów służbowych, a niektórzy z samochodów prywatnych, których koszt użytkowania pokrywa nasza firma. Czy takie osoby powinny być przez nas kierowane na profilaktyczne badania lekarskie (w tym na specjalistyczne badania dla kierowców)? Jeśli tak, to kto pokrywa
Niedawno przyznaliśmy kilku pracownikom samochody służbowe. Czy ci pracownicy powinni przejść w związku z tym dodatkowe profilaktyczne badania lekarskie właściwe dla kierowców? Pracownicy ci nie są u nas zatrudnieni na stanowiskach kierowców, tylko na stanowiskach menedżerskich.
Prowadzę prywatną praktykę lekarską, w ramach której wykonuję badania wymagane dla kandydatów na kierowców. Jestem zarejestrowany jako podatnik podatku od towarów i usług - rozliczam się z zastosowaniem proporcji. W środowisku lekarzy wiele wątpliwości wywołuje kwestia opodatkowania świadczeń medycznych. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy jestem zobowiązany do opodatkowania usług polegających na
Nasi pracownicy nie są zatrudnieni na stanowiskach kierowcy. Niemniej jednak od czasu do czasu używają samochodów służbowych. Czy w związku z tym musimy przeprowadzać jakieś dodatkowe badania, takie jak dla kierowców zawodowych?
Zatrudniamy w naszym zakładzie kierowców samochodów ciężarowych i autobusów. Czy po zmianie przepisów dotyczących badań lekarskich kierowców musimy ponownie zlecać im wykonanie tych badań?
Czy świadczenie usług wydawania orzeczeń lekarskich dla kandydatów na kierowców (prawo jazdy kategorii B) są obecnie opodatkowane podatkiem VAT?