Wyrok WSA w Warszawie z dnia 31 sierpnia 2011 r., sygn. VI SA/Wa 1021/11
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka Sędziowie Sędzia WSA Halina Emilia Święcicka (spr.) Sędzia WSA Urszula Wilk Protokolant st. sekr. sąd. Jan Czarnacki po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 sierpnia 2011 r. sprawy ze skargi E. Sp. z o.o. z siedzibą w B. na postanowienie Komendanta Głównego Policji z dnia [...] marca 2011 r. nr [...] w przedmiocie opinii w sprawie o wydanie pozwolenia na nabywanie i przechowywanie materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego oddala skargę
Uzasadnienie
Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...] marca 2011 r. nr PA [...] Komendant Główny Policji, na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 w zw. z art. 144 i art. 268a k.p.a. oraz art. 10m ust. 4 ustawy z dnia 21 czerwca 2002 r. o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego, po rozpoznaniu zażalenia E. Sp. z o.o. z siedzibą w B. na postanowienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w K. z dnia [...] grudnia 2010 r. nr [...] negatywnie opiniujące wniosek o wydanie pozwolenia na nabywanie i przechowywanie materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego- utrzymał w mocy ww. postanowienie organu I instancji.
Postanowienie powyższe wydano w następującym stanie faktycznym i prawnym:
Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w [...] pismem z dnia [...] października 2010 r. nr [...] wystąpił do Komendanta Wojewódzkiego Policji w K. z wnioskiem o wydanie opinii, o której mowa w art. 10 ust. 4 w zw. z art. 10 ust. 3 ustawy o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego, w związku z postępowaniem o wydanie pozwolenia na nabywanie i przechowywanie materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego dla E. Sp. z o.o. z siedzibą w S. (obecnie siedziba przedmiotowej spółki znajduje się w B.), dalej zwaną stroną skarżącą. Do pisma załączono wniosek strony skarżącej o wydanie pozwolenia na nabywanie, przechowywanie lub używanie materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego, podpisany przez J. S. (Kierownika [...] w B.) i J. S. (Kierownika [...] w B.), wraz z załącznikami. Wśród załączników znajdowały się m.in. pełnomocnictwa uprawniające J. S. i J. H. do reprezentowania strony skarżącej przed organami nadzoru górniczego, oraz oświadczenie o wskazaniu zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 3 ww. ustawy ww. osób do reprezentowania strony skarżącej przez organami nadzoru górniczego. Wszystkie te dokumenty zostały podpisane przez prezesa zarządu skarżącej spółki A. B. oraz jej prokurenta C. D.