Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z dnia 26 maja 2011 r. (R.R. przeciwko Polsce), sygn. 27617/04

W sprawie R.R. przeciwko Polsce, Europejski Trybunał Praw Człowieka (Czwarta Sekcja), zasiadając jako Izba składająca się z następujących członków:

Nicolas Bratza, Przewodniczący, Lech Garlicki, Ljiliana Mijović, Sverre Erik Jebens, Päivi Hirvelä, Ledi Bianku, Vincent A. De Gaetano, sędziowie, oraz Lawrence Early, Kanclerz Sekcji, obradując na posiedzeniu zamkniętym w dniach 29 marca i 10 maja 2011 r., wydaje następujący wyrok, który został przyjęty w tym dniu:

POSTĘPOWANIE

1. Sprawa wywodzi się ze skargi (nr 27617/04) przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej wniesionej do Trybunału na podstawie artykułu 34 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności ("Konwencja") przez obywatelkę polską, panią R. R. ("skarżąca"), w dniu 30 lipca 2004 r. Przewodniczący Izby przychylił się do prośby skarżącej o nieujawnianie jej imienia i nazwiska (artykuł 47 § 3 Regulaminu Trybunału).

2. Skarżącą reprezentowały p. Monika Gąsiorowska i p. Irmina Kotiuk, prowadzące praktykę adwokacką w Warszawie, przy wsparciu ze strony p.

Christiny Zampas. Rząd polski ("Rząd") reprezentowany był przez swojego Przedstawiciela, pana J. Wołąsiewicza z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

1. Skarżąca podniosła zarzut, że okoliczności jej sprawy spowodowały naruszenie Artykułu 8 Konwencji. Ponadto odwołała się do Artykułu 3 Konwencji. Skarżąca podniosła także zarzut, na podstawie Artykułu 13, że nie miała do dyspozycji skutecznych środków odwoławczych.

4. Strony przekazały sobie uwagi na piśmie.

5. Ponadto Przewodniczący dopuścił w procedurze pisemnej (Artykuł 36 § 2 Konwencji i artykuł 44 § 2 Regulaminu) uwagi Specjalnego Sprawozdawcy ONZ ds. powszechnego prawa do korzystania z najwyższych dostępnych standardów zdrowia fizycznego i psychicznego, Międzynarodowej Federacji Położników i Ginekologów oraz Międzynarodowego Programu Prawa Zdrowia Reprodukcyjnego i Seksualnego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Toronto;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00