Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
    • today
      Aktualność

      Do kiedy należy wybrać biegłego rewidenta

      To już ostatni moment na wybór biegłego rewidenta. Jeżeli jednostka podlega obowiązkowi badania przez biegłego rewidenta, musi jak najszybciej dokonać jego wyboru. Umowę z biegłym rewidentem zawiera kierownik jednostki w terminie umożliwiającym udział biegłego w inwentaryzacji. Inwentaryzację można rozpocząć już 1 października. Należy przy tym pamiętać, że wyboru biegłego rewidenta dokonuje organ zatwierdzający

    • today
      Aktualność

      W jakim stopniu księgowy odpowiada za błędy w rozrachunkach

      Mimo że księgowy trudni się właśnie kontrolowaniem, czy dokumentacja działalności gospodarczej się zgadza, jego praca również podlega kontroli. W jakim stopniu księgowy może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za ewentualne błędy w rozrachunkach? To zależy od rodzaju rozrachunków, którymi się zajmuje oraz od rodzaju jego współpracy z klientem.

    • today
      Aktualność

      KSR nr 10 został opublikowany

      W Dzienniku Urzędowym Ministra Finansów z 29 sierpnia 2016 r. pod poz. 63 został opublikowany Krajowy Standard Rachunkowości Nr 10 „Umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz umowy koncesji na roboty budowlane lub usługi".

    • today
      Aktualność

      Wyższe limity przychodów do prowadzenia ksiąg rachunkowych

      Minister Rozwoju przekazał do konsultacji publicznych projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Projekt ten zakłada między innymi zmiany w ustawie o rachunkowości. Dotyczą one podniesienia limitu przychodów, do którego podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych mogą prowadzić podatkowe księgi przychodów i rozchodów, z 1 200 000 euro (obecnie

    • today
      Aktualność

      Zaokrąglenia z deklaracji VAT w księgach rachunkowych

      Podatnik VAT w ewidencji sprzedaży i zakupu wykazuje dane wartościowe z dokładnością do 1 grosza. Z kolei w deklaracji VAT te sumaryczne dane są wykazywane z dokładnością do 1 zł. W ten sposób powstają drobne zaokrąglenia, które należy odpowiednio ująć w księgach rachunkowych oraz rozliczyć dla celów podatku dochodowego.

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00