Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 6 grudnia 2023 r., sygn. I SA/Wr 575/23

Podatek od towarów i usług

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marta Semiczek, Sędziowie Sędzia WSA Piotr Kieres, Asesor WSA Anna Kuczyńska-Szczytkowska (sprawozdawca), , Protokolant Starszy specjalista Edyta Luniak, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 6 grudnia 2023 r. sprawy ze skargi J. D. – Ż. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 16 maja 2023 r., nr 0114-KDIP1-3.4012.155.2023.2.PRM w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi J. D. (dalej jako: skarżąca, strona) jest interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej jako: organ, organ interpretacyjny, organ podatkowy) z dnia 16 maja 2023 r., nr 0114-KDIP1-3.4012.155.2023.2.PRM wydana w przedmiocie podatku od towarów i usług, w której uznano stanowisko skarżącej w części za prawidłowe i w części za nieprawidłowe.

We wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej skarżąca wskazała, że jej działalność opiera się na wykonaniu zlecenia dla kontrahenta zagranicznego, który w tym przypadku jest czynnym podatnikiem VAT. Zainteresowani klienci (głównie chodzi o wieczory kawalerskie) wybierają̨ aktywności na stronie internetowej kontrahenta i jeśli decydują się na organizację wieczoru kawalerskiego w Polsce, kontrahent przedstawia skarżącej informacje, jakie aktywności wybrała dana grupa w Polsce, by mogła je zarezerwować. Podała, że rezerwuje grupom jedną lub kilka aktywności. Kiedy dostaje od kontrahenta wytyczne jaką aktywność należy zarezerwować, to płaci za aktywność, bierze faktury kosztowe na swoją firmę i wysyła kontrahentowi plan oraz ewentualny kontakt do kierowcy, jeśli grupa ma zarezerwowaną aktywność z przejazdem. Wskazała, że będą miały miejsce również takie sytuacje, kiedy jej zadaniem będzie rozeznanie rynku i sprawdzenie danych aktywności, zrobienie zdjęć i negocjacje cen przy stałej współpracy z dostawcami aktywności – w tym przypadku polskimi podatnikami. W takich sytuacjach skarżąca jeździ po Polsce i sprawdza potencjalne aktywności, które kontrahent może później reklamować na swojej stronie internetowej. Skarżąca podał także opis aktywności, które klienci będą mogli wybrać, tj.: paintball, strzelnica, tor kartningowy, rejs katamaranem, przejazd limuzyną. Podkreśliła, że usługodawcy różnie opisują wystawiane faktury.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00