Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 16 listopada 2023 r., sygn. II SA/Łd 687/23

Zagospodarowanie przestrzenne

Dnia 16 listopada 2023 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi – Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Agata Sobieszek-Krzywicka, Sędziowie Sędzia WSA Sławomir Wojciechowski, Sędzia WSA Jarosław Czerw (spr.), , , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 16 listopada 2023 roku sprawy ze skargi A. C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Sieradzu z dnia 25 kwietnia 2023 r. znak: SKO.4120.95-98.23 w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji oddala skargę. a.bł.

Uzasadnienie

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Sieradzu (dalej także: Kolegium, organ II instancji), decyzją z 25 kwietnia 2023 roku znak: SKO.4120.95-98.2023 na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 i 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz.U. z 2022 r. poz. 2000 ze zm.) (dalej: k.p.a.) oraz art. 61 ust. 1 pkt 3 – 6 w zw. z art. 61 ust. 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jedn. Dz.U. z 2022 r. poz. 503 ze zm.) (dalej: u.p.z.p.) umorzyło postępowanie odwoławcze wszczęte odwołaniem R.C. od decyzji Burmistrza Ł. (dalej także: organ I instancji) z 22 lutego 2023 r. nr 88/2023, znak: [...], ustalającej warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie farmy fotowoltaicznej wraz z magazynem energii P. o mocy do 2 MW na działce o nr ew. [...], obręb [...], gmina Ł. oraz utrzymało w mocy zaskarżoną decyzję organu I instancji.

Jak wynika z akt administracyjnych sprawy wnioskiem z dnia 18 października 2022 r. D. Sp. z o.o. z siedzibą w W. (dalej: inwestor, spółka) złożyła wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie farmy fotowoltaicznej wraz z magazynem energii P. o mocy do 2 MW na działce o nr ew. [...], obręb [...], gmina Ł.. W powyższym wniosku oraz karcie informacyjnej przedsięwzięcia wskazano, iż powierzchnia działki przeznaczonej pod inwestycję wynosi 9,3962 ha i składa się z łąk i gruntów rolnych, niewymagających decyzji o zmianie przeznaczenia gruntów na cele nierolnicze i nieleśne. Powierzchnia terenu inwestycji wynosi zaś 9999 m2, a zatem nie przekroczy 1 ha. Ponadto teren inwestycji nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W zakresie dostępu do infrastruktury technicznej wskazano, że planowana inwestycja nie wymaga dostępu do wody, odprowadzania ścieków, utylizacji ścieków pozostałych, odprowadzania wód opadowych i roztopowych, dostępu do gazu, źródła ciepła oraz gospodarowania odpadami. W stosunku dostępu do energii elektrycznej zaś inwestor podkreślił, iż planowana inwestycja stanowi instalację pozyskującą energię elektryczną ze źródeł odnawialnych, a zaopatrzenie w energię elektryczną wynosi do ok. 50 kW dla własnych potrzeb jednej elektrowni. Energia elektryczna produkowana przez elektrownię będzie dostarczana do sieci energetycznej poprzez stacje transformatorowe i podziemne linie kablowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00