Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 16 maja 2023 r., sygn. I SA/Łd 262/23

Interpretacje podatkowe; Podatek dochodowy od osób prawnych

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi – Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Paweł Janicki (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Agnieszka Krawczyk Asesor WSA Tomasz Furmanek po rozpoznaniu w dniu 16 maja 2023 r. na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym sprawy ze skargi P. Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością z/s w Ł. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 9 stycznia 2023 r. nr 0111-KDIB1-1.4010.476.2022.4.BS w przedmiocie pozostawienia bez rozpoznania wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych 1. uchyla zaskarżone postanowienie oraz poprzedzające je postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 24 października 2022 r. nr 0111-KDIB1-1.4010.476.2022.2.MF; 2. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz skarżącego kwotę 597 (pięćset dziewięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 6 lipca 2022 r., uzupełnionym pismem z dnia 19 października 2022 r. P. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ł. (dalej jako: "strona skarżąca", "wnioskodawca") zwróciła się do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej jako: "DKIS") o wydanie interpretacji indywidualnej w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ulgi IP BOX.

Przedstawiając zdarzenie przyszłe strona skarżąca podała, że prowadzi działalność polegającą na produkcji leków i pozostałych wyrobów farmaceutycznych. Obecnie prowadzi trzy projekty i planuje dalszą działalność w zakresie rozwoju innowacyjnych produktów, w tym też bazujących na probiotykach, a także w połączeniu z substancjami wspomagającymi. Oczekiwanym celem zorganizowanej i planowej działalności jest uzyskanie nowej wiedzy, pozwalającej na powstanie nowego produktu – wcześniej niedostępnego na rynku, opartego na stosowaniu innowacyjnych procesów technologicznych, przy wykorzystaniu personelu o wysokich kwalifikacjach naukowych. Powstanie nowego produktu ma dawać możliwość utrwalenia nowej wiedzy i jej późniejsze wykorzystanie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00