Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 5 kwietnia 2023 r., sygn. II SA/Gd 461/18

Administracyjne postępowanie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Dariusz Kurkiewicz (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Jolanta Górska Sędzia WSA Janina Guść Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Diana Wojtowicz po rozpoznaniu w dniu 5 kwietnia 2023 r. w Gdańsku na rozprawie sprawy ze skargi Prezydenta Miasta Gdańska na decyzję Wojewody Pomorskiego z dnia 14 marca 2014 r., nr WI-I.7840.3.40.2014.DO w przedmiocie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej 1. uchyla zaskarżoną decyzję, 2. umarza postępowanie odwoławcze, 3. zasądza od Wojewody Pomorskiego na rzecz skarżącego Prezydenta Miasta Gdańska kwotę 200 zł (dwieście złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Prezydent Miasta Gdańska (dalej: strona, skarżący) wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku skargę na decyzję Wojewody Pomorskiego (dalej: organ II instancji, organ odwoławczy) z 14 marca 2014 r. w przedmiocie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Zaskarżona decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Prezydent Miasta Gdańska rozpoznając wniosek Zarządcy Drogi – Prezydenta Miasta Gdańska, decyzją z dnia 2 stycznia 2014 r. m.in.

1/ zezwolił na realizację inwestycji drogowej pn "Przebudowa infrastruktury tramwajowej w ul. Siennickiej i ul. Lenartowicza od ul. Elbląskiej do ul. Sucharskiego" w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej - etap HIC - na nieruchomościach objętych wnioskiem, położonych w województwie pomorskim w Gminie Miasta Gdańsk (...),

2/ zatwierdził podział wskazanych w decyzji nieruchomości na potrzeby inwestycji,

3/ zatwierdził projekt budowlany,

4/ określił linie rozgraniczające teren,

5/ oznaczył nieruchomości, według katastru nieruchomości, które stają się własnością właściwej jednostki samorządu terytorialnego,

6/ oznaczył nieruchomości wg katastru nieruchomości, na których wygasa użytkowanie wieczyste.

W uzasadnieniu wyjaśniono, że inwestor do wniosku o zezwolenie na realizację powyższej inwestycji dołączył komplet dokumentów, a brakujące na wezwanie organu dostarczył, przedłożył także stosowne opinie i zgody.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00