Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 9 marca 2023 r., sygn. I SA/Łd 898/22

Podatek dochodowy od osób fizycznych; Interpretacje podatkowe

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi – Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Cezary Koziński (spr.) Sędziowie: Sędzia NSA Paweł Janicki Asesor WSA Grzegorz Potiopa Protokolant: St. sekretarz sądowy Dominika Borowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 marca 2023 r. sprawy ze skargi P. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w G. na interpretację Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 7 października 2022 r. nr 0115-KDIT2.4011.509.2022.1.KC w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu 8 sierpnia 2022 r. "P." sp. z o.o. (dalej: "wnioskodawca", "spółka") złożyła wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Opisując stan faktyczny wnioskodawca wskazał, iż prowadzi działalność gospodarczą polegającą na przetwarzaniu mięsa drobiowego w zakładzie produkcyjnym położonym w G. (powiat s., gmina B.) przy drodze powiatowej nr [...], z dala od terenów zabudowanych, w bardzo słabo zaludnionej części województwa łódzkiego. Liczba mieszkańców G. nie przekracza 500 osób. Najbliższe większe miasto – S., położone jest w odległości ok. 20 kilometrów od zakładu produkcyjnego w G.. Wnioskodawca zatrudnia kilkuset pracowników z licznych miejscowości położonych w odległości od kilku do kilkudziesięciu kilometrów od zakładu pracy. Z uwagi na fakt, że w okolicy zakładu nie funkcjonuje ani miejska komunikacja publiczna, ani komunikacja organizowana przez prywatnych przewoźników, jedyną realną możliwością dojazdu pracowników do zakładu pracy jest to, aby pracownicy dojeżdżali do zakładu pracy własnymi prywatnymi autami. Z powodu utrudnionego dojazdu do pracy spółka ma trudności związane z pozyskaniem nowych i zatrzymaniem obecnych pracowników, przede wszystkim pracowników produkcyjnych. Wynika to z tego, że pracownicy w obecnej chwili nie otrzymują zwrotu środków pieniężnych, które zmuszeni są przeznaczać na paliwo, celem dojazdu do pracy, a następnie powrotu do miejsca zamieszkania po zakończeniu pracy. Tym samym, efektywne wynagrodzenie (pensja) pracowników jest niższe niż wynikające z zawartych umów. Spółka nie posiada własnej floty samochodowej, którą mogłaby udostępnić pracownikom.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00