Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 31 maja 2021 r., sygn. III SA/Gl 99/21

Bezrobocie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Krzysztof Wujek Sędziowie Sędzia WSA Barbara Orzepowska-Kyć (spr.) Asesor WSA Piotr Pyszny po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 31 maja 2021 r. sprawy ze skargi J. L. na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zasiłku dla bezrobotnych oddala skargę.

Uzasadnienie

Wojewoda [...] (dalej: organ odwoławczy) postanowieniem z [...] r. nr [...], stwierdził niedopuszczalność zażalenia wniesionego przez J. L. (dalej: skarżący, strona) od postanowienia Starosty B. (dalej: organ pierwszoinstancyjny) z [...] r. nr [...], wznawiającego postępowanie w sprawie utraty prawa do zasiłku, zakończone decyzją ostateczną z [...] r. nr [...].

W podstawie prawnej orzeczenia organ odwoławczy przywołał art. 134, art. 142 i art. 144 ustawy z 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn.: Dz.U. z 2020 r. poz. 256 ze zm., dalej: K.p.a.).

Z akt administracyjnych wynika, że organ pierwszoinstancyjny postanowieniem z [...] r. wznowił postępowanie w sprawie zakończonej decyzją ostateczną z [...] r. orzekającą o utracie z dniem [...]r. prawa do zasiłku dla bezrobotnych. W podstawie prawnej orzeczenia organ przywołał art. 145 § 1 pkt 5 K.p.a., argumentując, że wyszły na jaw istotne dla sprawy nowe okoliczności faktyczne istniejące w dniu wydania decyzji, nieznane organowi, który ją wydał. Postanowienie zawiera również pouczenie, że nie przysługuje od niego zażalenie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00