Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 1 grudnia 2020 r., sygn. I SA/Gl 527/20
Interpretacje podatkowe; Podatek dochodowy od osób prawnych
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bożena Suleja-Klimczyk, Sędziowie WSA Agata Ćwik-Bury (spr.), Bożena Pindel, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 1 grudnia 2020 r. sprawy ze skargi A Sp. z o.o. w B. na interpretację Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę.
Uzasadnienie
1. Przedmiotem skargi A sp. z o.o. (dalej: Spółka, Wnioskodawca) jest wydana na podstawie art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm., dalej: o.p.), interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w Katowicach (dalej: Dyrektor) z dnia [...] r., znak: [...] [...] w zakresie przychodu ze środka trwałego będącego budynkiem.
2. Postępowanie przed organem interpretacyjnym.
2.1. Z przedłożonych Sądowi akt sprawy wynika, iż w dniu 9 stycznia 2020 r. do organu wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych. We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Jest także właścicielem centrum handlowo-usługowego, obejmującego dwa odrębne od siebie obiekty (budynki): 1) budynek centrum handlowo-usługowego (dalej: CH), 2) wielopoziomowy parking (dalej: Parking).
W 2010 r. Spółka wprowadziła CH i Parking do ewidencji środków trwałych prowadzonej dla potrzeb rozliczeń z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych, jako odrębne środki trwałe, klasyfikując je zgodnie z Klasyfikacją Środków Trwałych według rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT) (Dz. U. z 1999 r. Nr 112, poz. 1317), odpowiednio: 1) CH - jako budynek handlowo-usługowy (rodzaj 103 KŚT), 2) Parking jako budynek transportu i łączności (rodzaj 102 KŚT). Zastosowana klasyfikacja jest tożsama na gruncie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 3 października 2016 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT) (Dz. U. z 2016 r., poz. 1864).