Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 9 czerwca 2020 r., sygn. I SA/Rz 98/20

Celne prawo

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Piotr Popek, Sędzia WSA Jarosław Szaro /spr./, Asesor WSA Jacek Boratyn, po rozpoznaniu w trybie uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 9 czerwca 2020 r. sprawy ze skargi "A." S.A. z siedzibą w O. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] grudnia 2019 r., nr [...] w przedmiocie długu celnego oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] grudnia 2019 r. nr [...], Dyrektor Izby Administracji Skarbowej(dalej: DIAS), po rozpatrzeniu odwołania A. S.A. (dalej: Spółka/Skarżąca), utrzymał w mocy decyzję Naczelnika [...] Urzędu Celno-Skarbowego w [...] z dnia [...] listopada 2018 r. nr [...], stwierdzającą powstanie długu celnego w przywozie na kwotę 29.231,00 zł w związku z usunięciem spod dozoru celnego towarów objętych procedurą tranzytu z dnia 20 września 2014 r.

Jak wynika z akt sprawy, w dniu 20 września 2014 r., na wniosek Spółki, w Oddziale Celnym w [...] objęto procedurą tranzytu, według zgłoszenia celnego o nr MRN [...], towar w postaci: akcesoria do urządzenia do automatycznego przetwarzania danych, ładowarki, kable USB, baterie, obuwie damskie, obuwie męskie, torebki, szale damskie, próbki handlowe, telefony komórkowe Lenovo, zestawy do haftowania, prostownice, grzebienie, soczewki do projektorów, butelki plastikowe, nakrętki do butelek, części samochodowe, bielizna, oświetlenie LED, obuwie, baterie, akcesoria do latarek, żel UV do paznokci, artykuły i akcesoria elektroniczne, (lampy LED, głośniki, kamery, obiektywy, lokówki).

Towar zwolniono do procedury tranzytu zewnętrznego w dniu 20 września 2014r. o godz. 13:39 z wynikiem kontroli A2 (uznano za zgodne). W zgłoszeniu celnym wskazano: jako nadawcę towaru B. Sp. z o.o.; odbiorcę towaru - [...], M. Rumunia; kraj wysyłki/wywozu: Polska, kraj przeznaczenia: Rumunia; głównego zobowiązanego - A. S.A.

Zgłoszony do procedury tranzytu towar został złożony wcześniej w magazynie czasowego składowania, prowadzonym przez B. Sp. z o. o. w [...]. Następnie, na podstawie zlecenia wydania towaru niewspólnotowego z magazynu czasowego składowania, towar ten został w całości wyprowadzony z magazynu czasowego składowania i objęty procedurą tranzytu według MRN [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00