Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 20 lutego 2020 r., sygn. I SA/Gl 1323/19
Podatek dochodowy od osób prawnych
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dorota Kozłowska (spr.), Asesor WSA Monika Krywow, Sędzia WSA Bożena Pindel, Protokolant starszy sekretarz sądowy Halina Modliszewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 lutego 2020 r. sprawy ze skargi A Sp. z o.o. w K. na interpretację Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych 1) uchyla zaskarżoną interpretację, 2) zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz strony skarżącej kwotę 697 (sześćset dziewięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
Przedmiotem skargi jest interpretacja indywidualna wydana w dniu [...] nr [...] przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: organ interpretacyjny) na wniosek A Sp. z o.o. w K. (dalej: wnioskodawca, Spółka, skarżąca) w części w jakiej organ interpretacyjny uznał za nieprawidłowe stanowisko Spółki w zakresie kwalifikowalności kosztów w przypadku nieprzepracowania przez osoby wykonujące działalność badawczo-rozwojową pełnego miesiąca (pytanie nr 2 we wniosku o interpretację). Z uwagi na zakres zaskarżenia Sąd przedstawi stan faktyczny i prawny, który odnosi się do zaskarżonej części indywidualnej interpretacji. W pozostałej części organ interpretacyjny uznał stanowisko wnioskodawcy za prawidłowe, a zagadnienie przedstawione w punkcie 3 wniosku o wydanie interpretacji zostało odjęte odrębnym rozstrzygnięciem.
Wniosek o wydanie o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej został złożony przez Spółkę dniu 8 maja 2019 r. Wniosek nie spełniał wymogów formalnych. Organ interpretacyjny pismem z 14 czerwca 2019 r. wezwał Spójkę do jego uzupełnienia. Spółka uzupełniła wniosek w dniu 25 czerwca 2019 r.
Wnioskodawca we wniosku o wydanie interpretacji podał, że w myśl strategii zbudowania silnej marki odpowiadającej na stale rosnące potrzeby rynku, skupia się na produkcji biszkoptów z galaretką w czekoladzie, herbatników, suchych biszkoptów, kruchych ciastek i pierników.