Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 11 grudnia 2019 r., sygn. III SA/Lu 228/19

Transport

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Jerzy Drwal Sędziowie: WSA Robert Hałabis WSA Ewa Ibrom (sprawozdawca) Protokolant: Asystent sędziego Katarzyna Sugier po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 11 grudnia 2019 r. sprawy ze skargi M. K. na decyzję Inspektor Transportu Drogowego z dnia [...] marca 2019 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym oddala skargę..

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z [...] marca 2019 r., Nr [...] Inspektor Transportu Drogowego, utrzymał w mocy decyzję L. Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego z [...] stycznia 2019 r., Nr [...] o nałożeniu na M. K. kary pieniężnej w wysokości [...] zł za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym.

Zaskarżona decyzja wydana została w następującym stanie sprawy.

W dniu [...] października 2018 r. w L. na ulicy [...] zatrzymano do kontroli samochód osobowy marki [...] o numerze rejestracyjnym [...] Pojazdem kierował M. K. (dalej jako "skarżący"), który przewoził dwóch pasażerów z ulicy [...] na ulicę Z. . W trakcie kontroli ustalono, że pasażer zamówił przejazd za pomocą zainstalowanej na jego telefonie aplikacji [...]. Opłata za przejazd została pobrana z karty płatniczej (w wysokości [...] zł). Kierowca oświadczył, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. W związku z powyższym wezwani zostali funkcjonariusze Policji. W czasie oczekiwania na patrol Policji kierujący pojazdem wsiadł do pojazdu o numerze rejestracyjnym [...] i odjeżdżając potrącił inspektora transportu drogowego. W systemie CEPIK ustalono, że właścicielem pojazdu jest firma [...] Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w M. ,

a pojazd pozostaje w dyspozycji M. K..

W trakcie kontroli stwierdzono, że kierowca wykonujący okazjonalny transport drogowy osób nie posiadał orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy oraz orzeczenia psychologicznego o braku przeciwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00