Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Krakowie z dnia 26 listopada 2019 r., sygn. II SA/Kr 1621/18

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Jacek Bursa Sędziowie : WSA Magda Froncisz WSA Krystyna Daniel (spr.) Protokolant : starszy referent sądowy Anna Bubula po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 listopada 2019 r. sprawy ze skarg Z. R. i A. H. na uchwałę Nr LVII/594/2018 Rady Miejskiej w Tarnowie z dnia 29 czerwca 2018 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obszarze miasta Tarnowa, obejmującego teren pomiędzy drogą krajową nr 94, wschodnią i południową granicą miasta oraz ulicą Tuchowską postanawia: I. skargi odrzucić; II. zwrócić skarżącej Z. R. kwotę 300 zł (słownie: trzysta złotych) tytułem zwrotu wpisu sądowego; III. zwrócić skarżącemu A. H. kwotę 300 zł (słownie: trzysta złotych) tytułem zwrotu wpisu sądowego.

Uzasadnienie

Z.R. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie skargę na uchwałę Rady Miejskiej w Tarnowie z 29.06.2018 r. nr LVII/594/2018 w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obszarze miasta Tarnowa, obejmującego teren pomiędzy drogą krajową nr 94, wschodnią i południową granicą miasta oraz ulicą Tuchowską.. Skarżąca wniosła:

- w punkcie 1 o stwierdzenie na podstawie art. 28 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym nieważności uchwały z uwagi na istotne naruszenia zasad, trybu sporządzania i właściwości organów, związane ze sporządzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zarzucając naruszenie:

• art. 14 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym poprzez przystąpienie na wniosek Prezydenta Miasta do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tylko dla części obszaru wyznaczonego w obowiązującym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego,

• art. 14 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym poprzez wadliwie przeprowadzoną inicjatywę uchwałodawczą Prezydenta Miasta tj. przygotowanie projektu uchwały przez Przewodniczącego Rady Miejskiej, który nie jest do tego uprawniony przy inicjatywie uchwałodawczej Prezydenta Miasta,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00