Orzeczenie
Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 19 listopada 2019 r., sygn. I SA/Gl 1258/19
Podatek dochodowy od osób prawnych
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof Kandut (spr.), Sędzia WSA Bożena Pindel, Asesor WSA Katarzyna Stuła-Marcela, Protokolant St. sekretarz sądowy Marta Lewicka, , , po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 listopada 2019 r. sprawy ze skargi Zakładów A S.A. w Z. na interpretację Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę.
Uzasadnienie
Zaskarżoną interpretacją indywidulaną z [...] nr [...] Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej uznał za nieprawidłowe stanowisko Zakładów A S.A. w Z. (zwane dalej: spółka, wnioskodawca, skarżąca) wyrażone we wniosku z 29 kwietnia 2019 r. o interpretację przepisów prawa podatkowego dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy w świetle art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu obowiązującym w okresie od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2017 r., wnioskodawca miał prawo odliczyć od podstawy opodatkowania w ramach tzw. ulgi na działalność badawczo - rozwojową, zgodnie z wynikającymi z przepisów tytułami i limitami, poniesione przez siebie wydatki na prace rozwojowe, które były przez wnioskodawcę uznawane za wartości niematerialne i prawne na podstawie art. 16b ust. 2 pkt 3 w zw. z art. 15 ust. 4a pkt 3 tej ustawy.
Interpretację wydano w następującym stanie faktycznym:
W dniu 8 maja 2019 r. do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej wpłynął wniosek spółki o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie podatnika dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych.
Wnioskodawca w opisie zaistniałego stanu faktycznego podał, że jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem. Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji i sprzedaży urządzeń fiskalnych i jednocześnie realizuje działania obejmujące badania i rozwój urządzeń fiskalnych wprowadzanych do produkcji oraz do sprzedaży na rynek polski i europejski. W tym względzie zatrudnia pracowników do realizacji zadań badawczo rozwojowych oraz współpracuje z partnerami zewnętrznymi, w tym jednostkami organizacyjnymi uczelni wyższych. Realizując prace badawczo - rozwojowe (dalej zwane w skrócie B+R) wnioskodawca prowadzi odrębną ewidencję ponoszonych wydatków po otwarciu każdego odrębnego zlecenia na realizowane prace B+R oraz zamyka i rozlicza każde zlecenie po jego zakończeniu. Tak samo postępował w latach 2016 - 2017.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right