Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 6 czerwca 2019 r., sygn. I SA/Wr 158/19

Podatkowe postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Katarzyna Radom (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Dagmara Dominik-Ogińska, sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska, Protokolant specjalista Aleksandra Połaczewska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 6 czerwca 2019 r. sprawy ze skargi A. W. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej we W. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie określenia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym za miesiące od stycznia do lipca 2014 r. oraz określenie zobowiązania w tym podatku za miesiące od sierpnia do grudnia 2014 r. oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we W. utrzymał w mocy orzeczenie Naczelnika Urzędu Skarbowego w S. z [...] 2018 r. określające A. W. nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym od stycznia do lipca 2014 r. oraz określające zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług od sierpnia do grudnia 2014 r.

Jak wynikało z akt sprawy skarżąca prowadziła jednoosobową działalność gospodarczą i była czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, przyjmując rozliczenie miesięczne. Postanowieniem z 14 października 2016 r. (doręczonym bezpośrednio skarżącej) wobec strony wszczęto postępowanie podatkowe w zakresie podatku od towarów i usług od stycznia do grudnia 2014 r. W jego toku organ podatkowy ujawnił nieprawidłowości w rozliczeniu importu usług oraz niezgodność kwot ujętych w rejestrach z wykazanymi w deklaracjach VAT-7. W opinii organu podatkowego skarżąca marcu i lipcu 2014 r. zaniżyła podstawę opodatkowania deklarując kwoty niezgodne z danymi zawartymi w rejestrach. Ponadto w sierpniu, listopadzie i grudniu 2014 r. nieprawidłowo zadeklarowała wartość netto nabyć oraz podatek naliczony, naruszając art. 109 ust. 3 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tj. Dz. U. z 2017 r. poz. 1221 ze zm., dalej; ustawa o VAT). W zakresie importu usług zanegowano wyłączenie spod opodatkowania wartości usług nabywanych od kontrahentów z Niemiec. Ustalenia te znalazły wyraz w powołanej na wstępie decyzji z 24 kwietnia 2018r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00