Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 11 czerwca 2019 r., sygn. I SA/Wr 197/19

Interpretacje podatkowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Dagmara Dominik-Ogińska, Sędziowie: sędzia WSA Anetta Makowska-Hrycyk (sprawozdawca), sędzia WSA Aleksandra Sędkowska, Protokolant: starszy specjalista Paulina Wódka, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 11 czerwca 2019 r. sprawy ze skargi: "A" spółki z o.o. z siedzibą w B. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie omowy wszczęcia postępowania w sprawie wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżone postanowienie oraz poprzedzające je postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z [...] r. nr [...], II. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz "A" spółki z o.o. z siedzibą w B. kwotę 597 zł (pięćset dziewięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A spółki z o.o. w B. (dalej: Spółka, Skarżąca) jest postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: Dyrektor KIS, organ interpretacyjny) z [...] grudnia 2018 r. nr [...] utrzymujące w mocy postanowienie własne z [...] listopada 2018 r. nr [...] o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie wydania interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług z wniosku Skarżącej z 4 września 2018 r. (wpływ do organu - 13 września 2018 r.)

Z akt sprawy wynika, że Skarżąca pismem z 4 września 2018 r. złożyła wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie art. 41 ust.2, art. 146a pkt 2 i poz. 83 załącznika nr 3 do ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2017 r., poz. 1221 ze zm.; dalej: ustawa o VAT We wniosku opisała stan faktyczny/zdarzenie przyszłe. Wynika z niego, że Spółka sprzedaje towary stosowane w higienie weterynaryjnej, które są przeznaczone do dezynfekcji strzyków przed lub po udoju. Wykazują one działanie bakteriobójcze i/lub grzybobójcze (grzyby drożdżopodobne). Przedmiotowe towary są sklasyfikowane w grupowaniu PKWiU 20.20.14.0 "Środki odkażające". Skarżąca - jak podała we wniosku - otrzymała pozwolenia Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na obrót tymi towarami. Dalej, Spółka wskazała, że jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00