Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 12 czerwca 2019 r., sygn. I SA/Po 255/19

Interpretacje podatkowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Rennert (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Izabela Kucznerowicz Sędzia WSA Karol Pawlicki Protokolant: sekretarz sądowy Monika Olejniczak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 czerwca 2019 r. sprawy ze skargi [...] na interpretację indywidualną Burmistrza Miasta [...] z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. zasądza od Burmistrza Miasta [...] na rzecz skarżącej spółki kwotę 697,- zł (sześćset dziewięćdziesiąt siedem złotych 00/100) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

W dniu [...] lutego 2019 r. L. S.A. w L. wniosła skargę na interpretację indywidualną przepisów prawa podatkowego, wydaną przez Burmistrza Miasta w dniu [...] stycznia 2019 r. w przedmiocie podatku od nieruchomości.

Powyższa skarga została wywiedziona na tle stanu faktycznego sprawy, w której skarżąca złożyła [...] października 2018 r. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie zwolnienia na podstawie art. 1a ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia [...] stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1445 ze zm.; dalej: "u.p.o.l.") w zw. z art. 3 pkt 2, 3 i 5 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2018 r. poz. 1202 ze zm.; dalej: "P.b.") z podatku od nieruchomości hal namiotowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej spółki.

W ramach opisu stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego skarżąca wyjaśniła, że jest przedsiębiorstwem produkcyjnym z branży nawozów sztucznych i w ramach prowadzonej działalności gospodarczej nabywa i będzie nabywać hale namiotowe w celach magazynowania towaru, które będą posadowione na gruncie będącym jej własnością. Hala będzie mieć konstrukcję stalową lub aluminiową, która będzie w całości przykryta plandeką z PCV oraz mogą być w różny sposób przytwierdzone do gruntu: przykręcone do płyt drogowych lub bloczków betonowych położonych na gruncie; przytwierdzone do betonowych fundamentów, umieszczonych w ziemi; przytwierdzone do gruntu za pomocą kotw mocujących zagłębionych w gruncie. Niewykluczone są również inne formy montażu hali do gruntu. Istnieje także możliwość przeniesienia hali w inne miejsce. Mocowanie hali do gruntu zapewnia jej stabilność, chroni przed ryzykiem przesunięcia, jednakże nie jest to mocowanie całkowicie na stałe, ponieważ hale namiotową można przenieść w inne miejsce bez jej uszkodzenia. Skarżąca zaznaczyła, że posadowienie hali namiotowej będzie wymagało pozwolenia na budowę, w projekcie budowlanym zakwalifikowana zostanie do kategorii XVIII, która jest opisana w załączniku do P.b.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00