Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 31 stycznia 2019 r., sygn. I SA/Ol 787/18

Interpretacje podatkowe; Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Ryszard Maliszewski (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Przemysław Krzykowski,, sędzia WSA Jolanta Strumiłło, Protokolant specjalista Paweł Guziur, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 stycznia 2019r. sprawy ze skargi Powiatu A na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę

Uzasadnienie

Powiat "[...]" (dalej Powiat, strona, wnioskodawca, skarżący) zwrócił się do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej również Dyrektor KIS, organ interpretacyjny) z wnioskiem z 10 sierpnia 2018r. o wydanie, na podstawie art. 14b § 1 ustawy Ordynacja podatkowa, interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wykazania nabywanych czynności w deklaracji VAT-7 oraz w zakresie opodatkowania właściwą stawką podatku od nabywanych czynności.

Przedstawiono we wniosku oraz w jego uzupełnieniu stan faktyczny, z którego wynikało, że strona jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT). Począwszy od 1 stycznia 2017r. Powiat oraz jego jednostki budżetowe, w tym Zespół Szkół "[...]" w "[...]" (dalej ZST), prowadzą bieżące rozliczenia VAT w sposób scentralizowany, jako jeden podatnik występujący pod numerem identyfikacji podatkowej nadanym Powiatowi. Powiat nie posiada NIP UE.

ZST realizuje projekt pn. "[...]" współfinansowany ze środków Projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Zgodnie ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie, nadrzędnym celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych uczniów w zawodach: mechanik, budowlaniec, handlowiec, informatyk, fryzjer w zakresie treści objętych praktyką zawodową oraz doskonalenie znajomości języka zawodowego. Dzięki praktykom w firmach zagranicznych uczniowie poznają bazę techniczną wykorzystywaną w krajach Unii Europejskiej oraz nowe technologie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00