Orzeczenie
Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 13 grudnia 2018 r., sygn. I SA/Po 683/18
Podatek dochodowy od osób prawnych
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Rennert (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Włodzimierz Zygmont Sędzia WSA Izabela Kucznerowicz Protokolant: st. sekretarz sądowy Katarzyna Fornalik po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 grudnia 2018 r. sprawy ze skargi [...] SA z siedzibą we [...] na interpretację indywidualną [...] z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. zasądza od [...] na rzecz strony skarżącej kwotę 200,- zł (dwieście złotych 00/100) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
W dniu [...] lipca 2018 r. A. S.A. we W. wniosła skargę na interpretację indywidualną przepisów prawa podatkowego Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z [...] czerwca 2018 r. nr [...], wydaną w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych.
Powyższa skarga została wywiedziona na tle stanu faktycznego sprawy, w której skarżąca wniosła o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy dla podziału tzw. kosztów wspólnych, w kalkulacji klucza przychodowego, o którym mowa w art. 15 ust. 2 i ust. 2a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2017 r., poz. 2343; dalej: "u.p.d.o.p."; w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2017 r.), powinny zostać uwzględnione przychody podatkowe wnioskodawcy osiągnięte w całym roku podatkowym
Przedstawiając stan faktyczny spółka wskazała, że jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, prowadzi działalność gospodarczą w branży AGD na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (dalej: "SSE") na podstawie zezwolenia zgodnie, z którym została zobowiązana do poniesienia na terenie SSE wydatków inwestycyjnych w terminie do dnia 31 grudnia 2017 r., zwiększenia zatrudnienia o co najmniej 35 nowych pracowników w terminie do 31 grudnia 2017 r. i utrzymania zatrudnienia na poziomie co najmniej 2065 pracowników do 31 grudnia 2019 r., wprowadzenia nowych rozwiązań technologicznych oraz utworzenia co najmniej 30 nowych miejsc pracy i poniesienia kosztów kwalifikowanych inwestycji oraz zakończenia inwestycji do 31 grudnia 2017 r. (termin ten przedłużono następnie do 31 marca 2018 r.). Warunki wskazane w zezwoleniu w zakresie poniesienia minimalnej kwoty wydatków kwalifikowanych oraz zatrudnienia określonej liczby pracowników zostały przez skarżącą spełnione w czerwcu 2017 r. Spółka przypomniała, że zwolnienie od podatku dochodowego z tytułu kosztów nowej inwestycji przysługuje od miesiąca następującego po miesiącu, w którym poniesione zostały wydatki inwestycyjne i osiągnięty został poziom zatrudnienia, aż do wyczerpania dopuszczalnej pomocy regionalnej. Zaznaczyła, że nabyła prawo do korzystania ze zwolnienia od lipca 2017 r.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right