Orzeczenie
Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 28 listopada 2018 r., sygn. I SA/Sz 749/18
Podatek od towarów i usług
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Wojtysiak (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Jolanta Kwiecińska Sędzia WSA Elżbieta Woźniak Protokolant starszy sekretarz sądowy Anna Furtak-Biernat po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 28 listopada 2018 r. sprawy ze skargi [...] Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w S. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za II, III i IV kwartał 2013 r. 1. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w L. z dnia [...] r. nr [...], 2. zasądza od Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w S. na rzecz skarżącej S. S. kwotę [...]([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
Jak wynika z akt sprawy, zaskarżonym wyrokiem z 15.06.2016 r., sygn. akt I SA/Sz 217/16, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie oddalił skargę S. .. z o.o. w S. (dalej "Skarżąca") na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w S. z dnia 04.01.2016 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług za II, II i IV kwartał 2013 r.
Wyrok ten zapadł w następującym stanie faktycznym sprawy.
Decyzją z dnia 22.05.2015 r. Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w L. (dalej "Organ I instancji") Skarżącej zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za II, II i IV kwartał 2013 r.
Skarżąca prowadziła działalność gospodarczą polegającą na organizowaniu dla odbiorców indywidualnych i zbiorowych kompleksowych usług turystycznych, które opodatkowywała na zasadach szczególnej procedury opodatkowania marży w turystyce("VAT marża"), określonych w art. 119 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 z późn. zm. - dalej "u.p.t.u."), stosując podstawową stawkę podatku w wysokości 23%. Jako organizator imprez turystycznych Skarżąca nie korzystała z własnego zaplecza technicznego, lecz nabywała usługi i towary od innych podatników, zapewniając w ten sposób między innymi miejsce zakwaterowania, wyżywienie, środki transportu do przewozu uczestników i ubezpieczenie. Skarżąca zawierała również na czas trwania imprezy umowy zlecenia z osobami stanowiącymi kadrę wychowawczą i instruktorską. W 2013 r. zorganizowała szereg wyjazdów na konferencje, studyjnych, obozów naukowych, rehabilitacyjnych, socjoterapeutycznych krajowych, jak i zagranicznych na rzecz kontrahentów - jednostek samorządu terytorialnego, osób prawnych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół wyższych, agencji i stowarzyszeń.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right