Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 28 listopada 2018 r., sygn. II SA/Łd 937/18

Egzekucyjne postępowanie; Ochrona środowiska

 

Dnia 28 listopada 2018 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Barbara Rymaszewska, Sędziowie Sędzia WSA Joanna Grzegorczyk-Drozda (spr.), Sędzia WSA Jolanta Rosińska, , Protokolant Starszy sekretarz sądowy Aneta Panek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 listopada 2018 roku sprawy ze skargi T. S. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie prowadzonej egzekucji oddala skargę. A. P.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia [...] r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ł., na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tj. Dz.U. z 2017 r., poz. 1257 ze zm. - dalej jako: k.p.a.) po rozpoznaniu zażalenia T. S. od postanowienia Starosty [...] z dnia [...] r. w przedmiocie zarzutów w sprawie prowadzenia egzekucji administracyjnej, utrzymał w mocy postanowienie organu I instancji.

Z ustalonego na potrzeby postępowania stanu faktycznego wynika, że organ I instancji nie uwzględnił zarzutu wniesionego przez stronę, w sprawie egzekucji administracyjnej prowadzonej na podstawie tytułu wykonawczego z dnia [...] maja 2018 r. wystawionego na podstawie decyzji zobowiązujących stronę do rekultywacji wyrobiska po eksploatacji złoża. Organ I instancji uznał bowiem, iż obowiązek rekultywacji był wykonalny, na którą to okoliczność dokonał kalkulacji wskazując, iż strona mogła przyjąć dwukrotnie więcej mas ziemnych i odpadów przewidzianych do odzysku, przy użyciu 11 samochodów, którą to ilość określono w decyzji zobowiązującej do rekultywacji. Organ ustalił jakie ilości mas strona przyjmowała w ciągu 8 lat i jakie ilości mogła przyjąć przy tej samej ilości pojazdów. Starosta wyprowadził wniosek, iż ilość pojazdów ciężarowych nie stanowiła ograniczenia, jak podnosiła strona zgłaszając zarzut niewykonalności obowiązku. Podobnie ocenił organ, iż nie trzeba naruszać przepisów ruchu drogowego, czy kodeksu wykroczeń, na co wskazywała strona uzasadniając niewykonalność prawną, aby korzystać z drogi publicznej dojazdowej do wyrobiska. Jak ustalił organ zostały tam wprowadzone pewne ograniczenia, jednak wystarczy spełnić określone przez Zarząd Dróg i Zieleni Miejskiej w P. warunki wjazdu i ładowności pojazdów aby legalnie wjechać na teren wyrobisk.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00