Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 16 listopada 2018 r., sygn. I SA/Lu 480/18

Interpretacje podatkowe; Podatek akcyzowy

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Danuta Małysz (sprawozdawca) Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz WSA Andrzej Niezgoda Protokolant Referent stażysta Jacek Zięba po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 16 listopada 2018 r. sprawy ze skargi C. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] maja 2018 r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną; II. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz C. kwotę [...]zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

W zaskarżonej interpretacji indywidualnej z [...] Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej uznał, że stanowisko wnioskodawcy - C. spółki z o.o. spółki komandytowej z siedzibą w L. przedstawione we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie produkcji towarów nieakcyzowych na terenie składu podatkowego i obowiązków w tym związanych jest nieprawidłowe.

Z uzasadnienia powyższej interpretacji indywidualnej wynika, że została ona wydana w następującym stanie sprawy:

W marcu 2018 r. C. spółka z o.o. spółka komandytowa z siedzibą w L., określana dalej jako "spółka" lub "skarżąca", wniosła o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego. Przedstawiając stan faktyczny (zdarzenie przyszłe), którego wniosek dotyczy, podała, że jest przedsiębiorcą specjalizującym się w produkcji płynu do papierosów elektronicznych oraz komponentów do produkcji takich płynów oraz aromatów i dodatków chemicznych wykorzystywanych w różnych działalnościach gospodarczych (świeczki zapachowe, zapachy do samochodów itp.). 1.01.2019 r. spółka zamierza prowadzić działalność gospodarczą w zakresie produkcji płynów do papierosów elektronicznych w ramach zawieszenia poboru podatku akcyzowego w składzie podatkowym, w pomieszczeniach i na urządzeniach wykorzystywanych w składzie podatkowym, zamierza produkować także komponenty do płynu do papierosów elektronicznych oraz aromaty i dodatki chemiczne, niebędące wyrobami akcyzowymi. Produkcja komponentów, w postaci konfekcjonowania glikolu propylenowego lub gliceryny roślinnej, produkcji aromatów szerokiego zastosowania, baz nikotynowych i beznikotynowych oraz produkcji premixów (tj. aromatów skomponowanych dodatkowo z gliceryną roślinną lub glikolem propylenowym), stanowi zasadniczą część jej aktywności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00