Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 10 października 2018 r., sygn. I SA/Wr 622/18

Podatkowe postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Katarzyna Radom (sprawozdawca), Sędziowie: sędzia WSA Daria Gawlak-Nowakowska, sędzia WSA Marta Semiczek, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 10 października 2018 r. sprawy ze skargi Gminy S. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] 2018 r. nr [...] w przedmiocie pozostawienia wniosku bez rozpatrzenia: I. uchyla zaskarżone postanowienie i poprzedzające je postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z [...] 2018 r. o nr [...]; II. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz skarżącej Gminy S. kwotę 357 zł (trzysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej utrzymał w mocy postanowienie Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej z [...] 2018 r., o pozostawieniu bez rozpoznania wniosku Gminy S. o wydanie interpretacji indywidualnej.

Jak wynikało z akt sprawy 19 grudnia 2017 r. wpłynął do organu interpretacyjnego wniosek skarżącej o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z remontem, przebudową oraz modernizacją istniejącego zdegradowanego budynku i nadanie mu nowych funkcji społecznych. Przedstawiając stan faktyczny sprawy skarżąca wskazywała, że realizuje projekt obejmujący: 1) modernizację i przebudowę dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz 2) remont, przebudowę oraz modernizację istniejącego zdegradowanego budynku i nadanie mu nowych funkcji społecznych. Ponadto skarżąca projektuje rewitalizację budynku w ramach zwiększenia efektywności energetycznej w zakresie: wymiany źródła ciepła na kocioł spalający biomasę wraz z wymianą instalacji; wymiany stolarki okiennej i drzwiowej; ocieplenia ścian w budynku; modernizacji dachu wraz z ociepleniem oraz wymianą dachówki ceramicznej; remontu budynku wraz z przebudową. W budynku, po jego przebudowie i modernizacji, nie przewiduje się pomieszczeń administracyjnych dla skarżącej. Pozostałe pomieszczenia będą przeznaczone do wstępnego wynajmu na rzecz lokalnych organizacji pozarządowych nieprowadzących działalności gospodarczej. Wysokość czynszu wynikać będzie z kosztów związanych z utrzymaniem budynku. Ponadto, w budynku wynajmowane będą sale konferencyjne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00