Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 5 września 2018 r., sygn. I SA/Po 458/18

Interpretacje podatkowe; Podatek od nieruchomości

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Waldemar Inerowicz (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Monika Świerczak Sędzia WSA Katarzyna Wolna-Kubicka Protokolant: ref. staż. Monika Olejniczak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 05 września 2018 r. sprawy ze skargi [...] na interpretację indywidualną Burmistrza Miasta [...] z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. zasądza od Burmistrza Miasta [...] na rzecz strony skarżącej kwotę 440,- zł (czterysta czterdzieści złotych 00/100) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia [...] r. X. Sp. z o.o. Sp. k. w [...] (dalej jako: "spółka", "wnioskodawczyni" lub "skarżąca") wystąpiła do Burmistrza [...] o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zwolnień w podatku od nieruchomości stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną.

Przedstawiając we wniosku stan faktyczny spółka podała, że jest właścicielem nieruchomości gruntowych położonych na terenie miasta [...], na których zrealizowała projekt inwestycyjny polegający na budowie nowego zakładu produkcyjnego. Realizacja projektu kosztowała wnioskodawczynię ponad [...] zł. W wyniku zakończenia inwestycji spółka do dnia 3 sierpnia 2015 r. utworzyła 958 nowych miejsc pracy, w tym 611 nowych miejsc pracy powstało w związku z przejęciem innego zakładu pracy w trybie art. 231 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2018 r., poz. 108 ze zm. - w skrócie: "K.p."). Przejęcie tych pracowników miało związek z realizacją nowej inwestycji (gdyby nie podjęto realizacji nowej inwestycji przez spółkę, pracownicy ci nie zostaliby przejęci). Utworzenie pozostałych 347 nowych miejsc pracy nie było związane z przejęciem innego zakładu pracy w trybie art. 231 K.p. Jednocześnie, do końca 2016 r. spółka utworzyła dodatkowo co najmniej 160 nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00