Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 5 lipca 2018 r., sygn. I SA/Ol 238/18

Interpretacje podatkowe; Podatek dochodowy od osób prawnych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Jolanta Strumiłło, Sędziowie sędzia WSA Wiesława Pierechod, asesor WSA Katarzyna Górska (sprawozdawca),, Protokolant specjalista Paweł Guziur, po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 5 lipca 2018r. sprawy ze skargi spółki A na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę.

Uzasadnienie

Sygn. akt: I SA/Ol 238 /18

UZASADNIENIE

Przedmiotem skargi jest interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: "organ") wydana na wniosek Spółki A (dalej: "strona" lub "skarżąca"), dotycząca art.18d ust.2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: "ustawa updp.").

Skarżąca złożyła wniosek o wydanie ww. interpretacji w zakresie uznania za koszty kwalifikowane na podstawie ww. przepisu wydatków na zakup od jednostek innych inne niż jednostki naukowe w rozumieniu ustawy o zasadach finansowania nauki - ekspertyz, opinii, usług doradczych i usług równorzędnych, takich, jak usługi laboratoryjne, usługi certyfikacyjne i walidacyjne oraz usługi polegające na udostępnieniu wykwalifikowanego personelu i specjalistycznego sprzętu (usługi równorzędne).

We wniosku o wydanie interpretacji przedstawiono następujący stan faktyczny:

Skarżąca zatrudnia kilkaset osób, w tym około 20 inżynierów. Prowadzi prace, na potrzeby których projektuje i wykonuje elementy, oprzyrządowanie, narzędzia niezbędne do wykonania prototypu czy usługi pilotażowej. Przeprowadza także ocenę produktów gotowych, opracowuje ich konstrukcję, parametry jakościowe. Są to działania badawczo-rozwojowe, które, po ich zakończeniu są poddawane badaniom przeprowadzanym przez inspektorów wewnętrznego działu kontroli jakości w zakresie wymienionych we wniosku badań nieniszczących lub mogą być certyfikowane przez podmioty zewnętrzne. Produkty opracowywane są zgodnie ze specyfikacją i są poddawane analizom fizycznym i analitycznym. Podmioty certyfikujące to głównie renomowane międzynarodowe instytucje, które weryfikują zgodność wyrobu z normami. Certyfikacja i walidacja są niezbędne do wprowadzenia wyrobu do użytku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00