Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 9 maja 2018 r., sygn. V SA/Wa 1684/17

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA - Izabella Janson, Sędzia WSA - Krystyna Madalińska-Urbaniak (spr.), Sędzia WSA - Mirosława Pindelska, Protokolant - st. spec. Mariusz Dzierzęcki, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 maja 2018 r. sprawy ze skargi M. I. s.r.o. z siedzibą w P. na decyzję Ministra Rozwoju i Finansów z dnia ... lipca 2017 r. nr ... w przedmiocie rozstrzygnięcia o uznaniu akcji promocyjnej za grę losową; oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skierowanej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargi M. s.r.o. z siedzibą w P. (dalej: "strona skarżąca", "Spółka") jest decyzja Ministra Rozwoju i Finansów (dalej: "Minister") z [...] lipca 2017 r. nr [...] utrzymująca w mocy własną decyzję z [...] kwietnia 2017 r. nr [...] rozstrzygającą, że gry pod nazwą "[...]" rozgrywane na automatach typu QUIZOMAT, są grami na automatach w rozumieniu przepisów ustawy o grach hazardowych.

Kontrolowana decyzja zapadła w następującym stanie faktycznym:

W dniu [...] listopada 2016 r. do Ministerstwa Finansów wpłynął wniosek M. s.r.o. z siedzibą w P., o wydanie decyzji rozstrzygającej, czy opisany we wniosku oraz przedstawiony w załączonej dokumentacji "[...]" organizowany przez Spółkę nie posiada cech wskazanych w art. 2 ustawy o grach hazardowych i nie stanowi gry losowej w rozumieniu tej ustawy.

Decyzją z [...] kwietnia 2017 r. nr [...] Minister Rozwoju i Finansów rozstrzygnął, że gry pod nazwą "[...]" rozgrywane na ww. automatach, są grami na automatach w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

Po rozpoznaniu odwołania, złożonego w trybie art. 221 Ordynacji podatkowej, Minister Rozwoju i Finansów decyzją z [...] lipca 2017 r. o wskazanym wyżej numerze utrzymał w mocy własną decyzję z [...] kwietnia 2017 r.

Minister opisał przebieg prowadzonego postępowania i podstawy prawne przyjętego rozstrzygnięcia. Wskazał, że z analizy materiału dowodowego znajdującego się w aktach sprawy wynika następujący przebieg gry "[...]" tj. przed rozpoczęciem gry, w celu odblokowania "menu" gracz musi dokonać wpłaty do tego urządzenia wybranej przez siebie kwoty, za którą otrzymuje określoną liczbę punktów (na liczniku "KREDYT") przeznaczonych do prowadzenia gry. Po wybraniu ikony "QUIZ Z WIZUALIZACJĄ" ww. urządzenie umożliwia rozgrywanie gier losowych. Po wybraniu jednej z zainstalowanych gier grający ustala wysokość stawki gry. Po rozpoczęciu gry bębny kręcą się i następuje ich losowe zatrzymanie co jest analogiczne do zasady działania gier prowadzonych na automatach do gry. Jedyną różnicą , w ocenie Ministra, jest to, że po każdym zatrzymaniu bębnów wyświetlane jest pytanie. Na pytanie gracz nie musi jednakże odpowiadać.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00