Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Szczecinie z dnia 5 kwietnia 2018 r., sygn. II SAB/Sz 121/17

Odrzucenie skargi

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Gebel, Sędziowie Sędzia WSA Maria Mysiak,, Sędzia WSA Patrycja Joanna Suwaj (spr.), , , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 5 kwietnia 2018 r. sprawy ze skargi R. P. na bezczynność Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w S. w przedmiocie rozpoznania odwołania p o s t a n a w i a odrzucić skargę.

Uzasadnienie

R. P. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

w S. skargę na bezczynność Dyrektora Izby Administracji Skarbowej

w S. polegającą na nie podjęciu czynności procesowych w sprawie złożonego przez niego odwołania od decyzji o zwolnieniu go ze służby, zawartej w propozycji pracy złożonej dnia [...] r. Propozycja ta została złożona na podstawie art. 165 ust. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948 z późn. zm.) określającej tryb składania pracownikom oraz funkcjonariuszom nowych warunków zatrudnienia albo pełnienia służby w ramach Krajowej Administracji Skarbowej i zawierała propozycję pracy w ramach korpusu służby cywilnej w Izbie Administracji Skarbowej w S..

W ocenie skarżącego, propozycja ta jest w istocie decyzją administracyjną

o zwolnieniu ze służby, dlatego skarżący złożył od niej odwołanie, jednak Dyrektor Izby Administracji Skarbowej nie rozpoznał tego odwołania, ani nie przesłał go do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w odpowiedzi na skargę wniósł o jej odrzucenie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w S. zważył, co następuje:

Badanie merytorycznej zasadności skargi poprzedza analiza jej dopuszczalności, w tym ocena, czy skarga dotyczy sprawy objętej kontrolą sądu administracyjnego.

Stosownie do art. 1 ustawy z dnia 25 lipca 2002 r. Prawo o ustroju sądów administracyjnych (Dz.U. z 2017 r., poz. 2188 ze zm.), sądy administracyjne sprawują wymiar sprawiedliwości, między innymi, poprzez kontrolę działalności administracji publicznej, która sprawowana jest pod względem zgodności z prawem. Granice właściwości rzeczowej wojewódzkich sądów administracyjnych sprecyzowane zostały w art. 3 § 2, 2a i § 3 oraz art. 4 i 5 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00