Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 13 marca 2018 r., sygn. III SA/Wa 1046/17

Podatkowe postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Ewa Radziszewska-Krupa, Sędziowie asesor WSA Piotr Dębkowski, sędzia WSA Artur Kuś (sprawozdawca), po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 13 marca 2018 r. sprawy ze skargi T. sp. z o.o. z siedzibą w P. na postanowienie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia [...] stycznia 2017 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie wniosku o udzielenie interpretacji indywidualnej oddala skargę

Uzasadnienie

1. [...] sp. z o.o. z siedzibą w P. (dalej: Skarżąca/Strona/Wnioskodawca) wystąpiła w dniu 21 września 2016 r. z wnioskiem o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w kontekście przechowywania dokumentów.

Skarżąca wskazała, jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych posiadającym siedzibę w Polsce. Spółka prowadzi działalność m.in. w zakresie produkcji i replikacji płyt w formacie DVD i BD, które następnie sprzedaje odbiorcom w kraju i za granicą.

W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą Wnioskodawca zatrudnia pracowników, którzy w ramach wykonywania obowiązków pracowniczych - ponoszą różnego rodzaju wydatki, mające na celu osiągnięcie przychodów przez Wnioskodawcę bądź też zachowanie albo zabezpieczenie źródła tych przychodów. Wśród wspomnianych wydatków istotną grupę stanowią koszty związane z odbywaniem przez pracowników podróży służbowych oraz pozostałe zakupy dokonywane w kraju lub za granicą bezpośrednio przez pracowników w imieniu Spółki. Spółka zwraca pracownikom poniesione wydatki służbowe na podstawie przedłożonych faktur, rachunków; paragonów fiskalnych, biletów; ewidencji przebiegu pojazdów oraz innych dokumentów. Wydatki te przed dokonaniem ich zwrotu podlegają kontroli pod względem ich zasadności oraz właściwego udokumentowania zgodnie z przyjętymi w Spółce zasadami weryfikacji i akceptacji dokumentów. Obecnie wszelkie faktury, paragony, rachunki, bilety i inne dokumenty, z których wynika poniesienie przez pracowników określonych wydatków służbowych, są przekazywane Spółce i przechowywane przez nią w formie papierowej. Spółka rozważa wdrożenie nowej procedury i systemu rozliczania wydatków służbowych, która byłaby realizowana według następujących zasad:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00