Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 4 października 2017 r., sygn. I SA/Łd 332/17

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Tomasz Adamczyk (spr.) Sędziowie: Sędzia NSA Bogusław Klimowicz Sędzia WSA Cezary Koziński Protokolant: st. sekretarz sądowy Dominika Borowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 4 października 2017 r. sprawy ze skargi S. K. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. obecnie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Ł. z dnia [...] r. nr [...] UNP: [...] w przedmiocie określenia za poszczególne miesiące 2012 r. zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług oraz nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny miesiąc oddala skargę.

Uzasadnienie

I SA/ŁD 332/17

UZASADNIENIE

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] grudnia 2016 r. Dyrektor Izby Skarbowej w Ł. utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Ł. z dnia [...] sierpnia 2016 r. określającą S. K. zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za okres syczeń - maj 2012 r. i nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny miesiąc za marzec 2012 r.

W uzasadnieniu powyżej decyzji przedstawiono dotychczasowy przebieg postępowania. W toku postępowania kontrolnego ustalono, że Podatnik w kontrolowanym okresie prowadził działalność gospodarczą, przedmiotem której była sprzedaż artykułów ogólnobudowlanych oraz świadczenie usług fitness, opodatkowane wg stawki 23%, 8% i 0% (wyłącznie dostawa towarów w systemie TAX FREE). W wyniku kontroli stwierdzono, że w rozliczeniu za styczeń i luty 2012 r. Podatnik zaniżył podatek należny w łącznej wysokości 26.184,28 zł. Na wskazaną kwotę zaniżenia składają się:

- kwota 929,52 zł wynikająca z faktur korygujących dotyczących sprzedaży dokonanej w czerwcu 2006 r., niepotwierdzonych przez odbiorcę (firmę A), czym naruszono art. 29 ust. 4a ustawy o VAT. Organ I instancji stwierdził, że zobowiązanie podatkowe za czerwiec 2006 r. przedawniło się z dniem 31 grudnia 2011 r.. W związku z tym Podatnik utracił prawo do korekty podatku należnego z tytułu faktur korygujących.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00