Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 24 sierpnia 2017 r., sygn. IV SA/Po 412/17

Zagospodarowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Grażyna Radzicka Sędziowie WSA Donata Starosta (spr.) WSA Anna Jarosz Protokolant st. sekr. sąd. Joanna Kujawa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 sierpnia 2017 r. sprawy ze skargi Wojewody Wielkopolskiego na uchwałę Rady Miasta Piły z dnia 29 listopada 2016 r. nr XXVII/419/16 w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Piły w rejonie ul. 14 Lutego i Pl. Konstytucji 3-go Maja 1. stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały w całości; 2. zasądza od Miasta Piły na rzecz Wojewody Wielkopolskiego kwotę 480 zł (czterysta osiemdziesiąt złotych) tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 13 marca 2017 r. Wojewoda Wielkopolski złożył do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Poznaniu skargę na uchwałę nr XXVII/419/16 Rady Miasta Piły z dnia 29 listopada 2016 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Piły w rejonie ul. 14 Lutego

i PI. Konstytucji 3-go Maja (zwaną dalej "zaskarżoną uchwałą").

Wojewoda wniósł o stwierdzenie nieważności zaskarżonej uchwały oraz o zasądzenie kosztów zastępstwa prawnego według norm przepisanych.

W uzasadnieniu skargi Wojewoda wskazał, że w myśl art. 15 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 778 ze zm.), zwanej dalej "u.p.z.p.", w planie miejscowym określa się obowiązkowo zasady kształtowania zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu, maksymalną i minimalną intensywność zabudowy jako wskaźnik powierzchni całkowitej zabudowy w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej, minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej w odniesieniu do powierzchni działki budowlanej, maksymalną wysokość zabudowy, minimalną liczbę miejsc do parkowania w tym miejsca przeznaczone na parkowanie pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową i sposób ich realizacji oraz linie zabudowy i gabaryty obiektów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00