Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 27 lipca 2017 r., sygn. I SA/Ol 313/17

Interpretacje podatkowe; Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Wiesława Pierechod (sprawozdawca) Sędziowie sędzia WSA Jolanta Strumiłło sędzia WSA Ryszard Maliszewski Protokolant stażysta Agnieszka Kunkel po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 lipca 2017 r. sprawy ze skargi M. G. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej działającego z upoważnienia Ministra Rozwoju i Finansów (obecnie Szefa Krajowej Administracji Skarbowej) z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu "[...]" M. G. ( dalej: wnioskodawczyni, strona, skarżąca) złożyła do Dyrektora Izby Skarbowej, działającego z upoważnienia Ministra Rozwoju i Finansów, wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług - opodatkowania dostawy nieruchomości niezabudowanych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W dniu "[...]" 2010 r. wnioskodawczyni kupiła od brata zabudowaną nieruchomość gruntową położoną w miejscowości "[...]", obejmującą działki ewidencyjne: nr "[...]", nr "[...]", nr "[...]", nr "[...]", nr "[...]", nr "[...]" o łącznym obszarze 31,45 ha. Nieruchomość ta została nabyta przez rodziców w latach 70-tych XX w. na cele rolne, rodzina prowadziła na niej działalność hodowlaną (hodowla bydła) i towarzyszące jej uprawy. W związku z przejściem na rentę ojciec przekazał gospodarstwo bratu. Dekoniunktura i błędy zarządzania doprowadziły do zadłużenia gospodarstwa. Brat w obliczu zagrożenia utraty gospodarstwa, związanego z brakiem zdolności kredytowej, odsprzedał przedmiotowe grunty, co umożliwiło zatrzymanie gospodarstwa w rodzinie i kontynuację działalności. Sprzedaż umożliwiła zaciągnięcie kredytu, którym wnioskodawczyni sfinansowała zadłużenie obciążające nieruchomość. Prowadzi na niej działalność rolniczą w zakresie produkcji mlecznej, zwierzęcej oraz produkcji roślinnej. Działalność rolnicza jest aktywna. Z tytułu posiadanych nieruchomości płaci podatek rolny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00